CARMEN

CARMEN

Dátum: 29. - 30. marca 2018
Miesto: DK Zrkadlový Háj, Bratislava

Vstupenky

Štvrtok
29
Mar 2018
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
CARMEN

Popis podujatia

Miesto : DK Zrkadlový háj , 29.03. 2018 o 19:00 h.

CARMEN

SDT je neštátnym a nedotovaným tanečným telesom, prezentujúcim už viac ako desať rokov slovenské umenie na svetových pódiách. Jeho umeniu už tlieskali diváci v New York City, Pekingu, Tokiu, Londýne, Ríme, Amsterdame, Quebecu, Madride a ďalších mestách po celom svete.

Carmen. Príbeh nespútanej andalúzskej Cigánky a vojaka Dona Josého, ktorý poznáme z literárnej predlohy francúzskeho spisovateľa Prospera Mériméeho, je zasadený do španielskeho prostredia devätnásteho storočia. Carmen Jána Ďurovčíka sa však odohráva mimo konkrétneho času a priestoru. Kultúra, z ktorej Carmen pochádza, má mnoho spoločného s tou slovanskou a slovenskou. Vnútorný rytmus španielskeho folklóru je podobný nášmu vnútornému rytmu. „Carmen robím aj preto, že je to emotívne predstavenie. Milujem emotívne predstavenia!“ hovorí autor. Príbeh lásky s tragickým koncom v podaní tanečníkov SDT je pohybovou a filozofickou štylizáciou. Je to stretnutie dvoch svetov, filozofií: voľnomyšlienkarskej a konzervatívnej. Z ich spojenia vzniká nepochopenie, z ktorého pramení všetko, čo sa na scéne udeje. Príbeh Carmen je opäť spracovaný formou totálneho divadla, kde emóciu sprostredkúva jednota hudobného, tanečného a činoherného prejavu. Autor si ctí pôvodné libreto, vychádza zo Ščedrina a Bizeta. Zachováva základnú dejovú líniu, konanie postáv, ako ho poznáme, ale zároveň bohato parafrázuje. 

Účinkujú:

Katarína Kánnová a.h. SND, Vierka Bieliková, Ivana Kučerová, Dominika Vanková, Silvia Jankovová,Marianna Paulíková, Miroslav Martinovič, Jozef Antálek. Patrik Sčasnovič, Filip Cipár, Matej Oškera a Peter Mihálik

Choreografia: Ján Ďurovčík 

Na mape

Top