Detail info
Close

Divadlo Aréna

Divadlo Aréna

Dátum: 19. apríla - 5. mája 2024
Miesto: DK Ružinov - Veľká sála, Bratislava
Adresa: Ružinovská 28, Bratislava

Vstupenky

Piatok
19
Apr 2024
19:00
Piatok
3
Máj 2024
19:00

Popis

DIVADLO ARÉNA DNES

Hudba je v Divadle Aréna zastúpená veľmi obľúbenými jazzovými koncertmi, ktoré sa realizujú už desiatu sezónu pod názvom JAZZ V ARÉNE. Pravidelné koncerty sa stali najprestížnejším hudobným podujatím, ktoré etabluje domácich hudobníkov v celoeurópskom a svetovom kontexte a zapája slovenskú jazzovú scénu do siete veľkých európskych koncertných produkcií. Počas desaťročnej histórie projektu sa podarilo priviesť slovenský jazz z pivničných klubov na veľké javisko a postupne napĺňať ambíciu, ktorou je, podľa slov Martina Valihoru: „Vytvoriť z Jazzu v Aréne veľkú udalosť, ktorá prepojí slovenských muzikantov s európskymi hudobnými stageami.“

MET OPERA LIVE HD - priame prenosy z Metropolitnej opery v New Yorku, ktoré uvádza Divadlo Aréna vo vysokom HD rozlíšení, divákom prinášajú jedinečný zážitok z najvýznamnejšieho operného domu. Na plátne sa objavujú najúspešnejšie inscenácie s hviezdnym obsadením – Anna Netrebko, Maria Zifchak, Marlis Petersen, Nina Stemme, Jonas Kaufmann, Marco Berti a mnohí ďalší.

Od roku 2003 Divadlo Aréna každoročne organizuje, spolu s Univerzitou Komenského, jedinečný projekt: DETSKÚ UNIVERZITU KOMENSKÉHO. Počas letných prázdnin tu majú stovky detí z celého Slovenska vo veku 9 až 14 rokov možnosť študovať rovnako ako vysokoškolskí študenti (na imatrikulácii dostanú indexy a na promócii diplomy absolventa). Témy pravidelných každotýždenných prednášok vychádzajú z odborného zamerania profesorov, ale sú prispôsobené veku a záujmom detí. Pre študentov je pripravený i zaujímavý sprievodný program: workshopy, výlety, exkurzie a kultúrne podujatia. Prednášky vychádzajú i vo forme knižnej publikácie, vrátane dokumentárnych fotografií a pútavých ilustrácií.

ULTIMATÍVNE KINO ARÉNA prináša od októbra 2015 každý štvrtý štvrtok v mesiaci na plátno Divadla Aréna dva skvosty domácej a svetovej kinematografie v nevídanej Blue-ray a HD kvalite.
Prostredníctvom Legendárnych televíznych pondelkov si diváci spomínajú na časy slávnych bratislavských inscenácií, plných nezabudnuteľných hereckých výkonov a tí mladší, spoznajú
dôležitú súčasť našej kultúrnej minulosti. Jednotlivé inscenácie sú uvádzané v súvislosti so spomienkou na jubilujúce herecké osobnosti, ktoré sú pilierom slovenského umenia (Ctibor FILČÍK, Ivan MISTRÍK, Gustáv VALACH, Hana MELIČKOVÁ, Mikuláš HUBA, Viliam ZÁBORSKÝ, Martin GREGOR, František DIBARBORA a ďalší).
Sekcia Najkrajšie filmy nášho života prezentuje to najkrajšie zo svetovej filmovej tvorby. Ide o filmy plné emócií, s ktorými divák lieta a sníva, filmy z minulosti ale aj prítomnosti, ktoré patria do zlatého fondu kinematografie. Na plátne ožívajú svetoznáme príbehy a osudy hrdinov v stvárnení hereckých hviezd: Robert REDFORD, Paul NEWMAN, Jean-Paul BELMONDO, Jane FONDA, Audrey HEPBURN, Marilyn MONROE a ďalší.
Ultimatívne Kino Aréna považujeme za kultúrno - spoločenskú udalosť, ktorá rozšíri povedomie o domácej, európskej a svetovej filmovej tvorbe a bude aktuálne reagovať na dianie vo svete.

DIVADLO V DIVADLE ARÉNA

Divadlo Aréna patrí k jednej z najvýraznejších divadelných, ale i multikultúrnych scén na Slovensku. Od roku 2002, kedy bol do funkcie vymenovaný doterajší riaditeľ Juraj Kukura, sa toto divadlo profiluje ako scéna pre súčasné umenie.

Jeden z prvých najväčších úspechov divadla sa spája s inscenáciou hry Edwarda Albeeho Koza alebo Kto je Sylvia?, v réžii Martina Čičváka, ktorá vyhrala dve prestížne ceny Dosky 2004 (Juraj Kukura za Najlepší mužský herecký výkon a Emília Vášáryová za Najlepší ženský herecký výkon). Obaja protagonisti tiež získali výročnú cenu Literárneho fondu. O rok neskôr bola favoritom DOSiek autorská inscenácia Tiso v titulnej úlohe s Mariánom Labudom, v réžii Rastislava Balleka.

Od roku 2002 sa Divadlo Aréna profiluje ako divadlo aktuálnych tém, kritického pohľadu, modernej formy a historicko-politického kontextu.
Jednou zo základných línií Divadla Aréna je iniciovanie vzniku pôvodných slovenských hier na objednávku divadla.
Týmto spôsobom prišli na svet hry tvoriace tzv. OBČIANSKY CYKLUS. Jeho prvou časťou je "Totalitná trilógia" zahrňujúca hry Tiso, Dr. Gustáv Husák a Komunizmus.
Občiansky cyklus pokračuje hrou Kukura, ktorej Pavel Kohout pridelil voľný podtitul "Kapitalizmus". V roku 2012 inscenáciu pozvali do hlavného programu festivalu Nová dráma, Dotyky a spojenia, Divadelná Nitra, na plzenský prestížny festival Divadlo a na medzinárodný festival Divadelní Svět Brno. Autor textu Martin Čičvák sa stal laureátom ceny Literárneho fondu, bol nominovaný na cenu Tatra Banky a inscenácia získala nominácie na tri ocenenia Dosky. Piatou časťou otvoreného cyklu je Holokaust autora Viliama Klimáčka v réžii Rastislava Balleka (2012).

Výnimočným projektom bola inscenácia Rent, s hudobným doprovodom živej kapely, ale aj ostatné muzikálové produkcie – Hriešny tanec, Rocky Horror Show (v réžii legendárneho Jozefa Bednárika) a slávna opereta Gejzu Dusíka Pod cudzou vlajkou.

Divadlo Aréna má na pamäti aj detského diváka, pre ktorého v minulosti pripravilo inscenácie Smelý zajko, Červená čiapočka, Tri prasiatka a na súčasnom repertoári sú dve pôvodné rozprávky s pesničkami – Aladinova čarovná lampa a Popoluška, obe v réžii Gabriela Tótha.

Špecifickým priestorom je komorná divadelná scéna LOFT, ktorá sa nachádza na poschodí Divadla Aréna a v súčasnosti ponúka štyri živé tituly – Cyber Cyrano, Ujo Vankúšik, Ráno po a Persona, v ktorých sa predstavuje mladá herecká generácia v príbehoch o vzťahoch v dnešnej spoločnosti.

Inscenácie Divadla Aréna každoročne reprezentujú súčasnú slovenskú divadelnú tvorbu na mnohých domácich i medzinárodných festivaloch (Nová dráma, Dotyky a spojenia, Divadelní svět Brno, To najlepšie zo slovenského divadla vo Zvolene a ďalšie).Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

google maps
Top