HANA ZAGOROVÁ Galakoncert JUBILEUM | TICKETPORTAL vstupenky na dosah - divadlo, hudba, koncert, festival, muzikál, šport
|
0
Váš nákupný košík je prázdny

Ak máte účet prihláste sa.

Hľadaj
Teraz
Tyzden
Mesiac
3 mesiace
Rok

HANA ZAGOROVÁ Galakoncert JUBILEUM

HANA ZAGOROVÁ Galakoncert JUBILEUM
Vstupenku na toto podujatie si môžete vytlačiť aj u Vás doma.

Dátume: 19.12.2016 o 19:00hod. - ZMENA DÁTUMU: 23.2.2017
Miesto konania: Dom odborov - ISTROPOLIS, Trnavské mýto 1, Bratislava

Dátume: 18.05.2017 o 19:00 hod.
Miesto konania: Športová hala Gymnázia v Rožňave

Dátume: 19.05.2017 o 19:00 hod.
Miesto konania: Mestská športová hala Trebišov

Dátume: 20.05.2017 o 18:30 hod.
Miesto konania: Divadlo J. Záborského Prešov

Dátume: 21.05.2017 o 19:00 hod.
Miesto konania: Dom umenia Košice

Popis/Description:

Hana Zagorová
Galakoncert J u b i l e j n ý
hosť: Petr Rezek
BOOM!BAND Jiřího Dvořáka

Jedna z najväčších hviezd česko-slovenskej hudobnej scény, navštívi v máji pri príležitosti jej významného životného jubilea na Slovensko a poteší svojich priaznivcov narodeninovým galakoncertom, v ktorom odznejú jej najväčšie hity !!!

Narodila sa v Petřkoviciach pri Ostrave. V roku 1963 sa, na podnet svojho otca, zúčastnila speváckej súťaže Hľadáme nové talenty, kde získala prvé miesto. Zaujala natoľko, že s ňou okamžite nadviazal pravidelnú spoluprácu Ostravský rozhlasový orchester i vtedy populárna skupina Flamingo. V rokoch 1964 - 1968 študovala herectvo na JAMU v Brne. Po absolventskom predstavení Vančurovej tragikomédie Jozefína, kde hrala hlavnú úlohu, a ktoré vysielala i televízia, dostala ponuky hneď zviacerých pražských divadiel. Rastúce spevácke úspechy (5. miesto vZlatom sláviku vroku 1968) a prvý veľký hit Honey ju však utvrdili v tom, že jej osudom je spev.

Presťahovala sa do Prahy, hosťovala v rôznych orchestroch a hudobných skupinách a vystupovala v divadle Semafor ako Bludička vznámej Suchého Kytici (1972 - 1974). Pre Hanu Zagorovú bolo rozhodujúce stretnutie s gitaristom Karlom Vágnerom, ktorý jej koncom roka 1972 zostavil vlastnú hudobnú skupinu a sám ju viedol. Zároveň bol autorom mnohých jej piesní, aranžérom, producentom, manažérom - a autorom najznámejšej prezývky Hany Zagorovej "Písnička". Spolu s ním dosiahla tiež najväčšie profesionálne úspechy, ktoré jej priniesli Zlatých slávikov (1977 - 1985) i účasť na mnohých zahraničných festivaloch. Už v roku 1983 získala Zlatú platňu Supraphonu za vyše milión predaných CD.

Hoci sú piesne Hany Zagorovej hudobne a žánrovo veľmi pestré, najtypickejší pre ňu zostáva tzv. beatový šansón. Práve v ňom dokázala najlepšie zužitkovať svoje herecké školenie, cit pre obsah a jedinečnú atmosféru každej piesne (Tanečnice, Maluj zas obrázky, Usnul nám, spí, Kdyby se vrátil čas). K niektorým si navyše písala texty sama.

Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavu

Termíny :


Galéria / Médiá :

Hana Zagorová Galakoncert
HANA ZAGOROVÁ - KONCERT 12.2.2014 LUCERNA
Bookmark and Share
Zdieľať