Fínsky rozhlasový orchester

55. ročník Bratislavských hudobných slávností
Fínsky rozhlasový orchester

Dátum: 30. septembra 2019
Miesto: Koncertná sieň SF Bratislava

Vstupenky

Pondelok
30
Sep 2019
19:30

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Fínsky rozhlasový orchester
Koncertná sieň SF

Bratislava

Popis podujatia

Fínsky rozhlasový orchester

Hannu Lintu, dirigent
Martin Grubinger, bicie nástroje

Sebastian Fagerlund Drifts
Fazil Say Koncert pre bicie nástroje a orchester, op. 77
Hector Berlioz Fantastická symfónia, op. 14

Charizmatický dirigent Hannu Lintu prichádza do Bratislavy s Fínskym rozhlasovým orchestrom sčasti s netradičným programom. Fín Sebastian Fagerlund (1972), často označovaný za postmoderného impresionistu, patrí medzi výrazných predstaviteľov domácej hudobnej scény. Zasiahol do mnohých hudobných žánrov, no ťažiskom jeho tvorby sú symfonické diela, z ktorých zaznie skladba Drifts z roku 2017. Turecký skladateľ a klavirista Fazil Say si pozornosť verejnosti získal excentrickými interpretačnými kreáciami (známa je jeho jazzová improvizácia na témy z Mozartovho Tureckého pochodu), ale aj svojou kompozičnou tvorbou, inšpirovanou orientálnymi námetmi a divokými rytmami z rodnej krajiny. Skladbu Drifts uvádzame v podaní excelentného majstra na bicie nástroje Rakúšana Martina Grubingera.
Fantastická symfónia Hectora Berlioza (150 rokov od úmrtia skladateľa) patrí medzi klenoty romantickej orchestrálnej literatúry a každé jej uvedenie sa oprávnene teší veľkému záujmu publika.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Fínsky rozhlasový orchester

Na mape

Top