Hudba sveta 2022

Hudba sveta 2022

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

VERY COOL PEOPLE
Masívna dávka funku a soul v kombinácii s jazz, surf a klemzer

So solídnou oporou/chrbtovou kosťou v jazze, funku a soule, zahŕňa vplyvy z surf, klemzer, rock a hip-hopu, Very cool people vrátili jazz a funk na tanečný parket v roku 2007. Skupina pochádza z lotyšskej Rigy a rozžiarila pódiá v kluboch a na festivaloch od Estónska po Rumunsko, od Španielska po Južnú Kóreu. Very Cool People sú vždy otvorení novým pokusom/experimentom, spolupracovali s množstvom hosťujúcich umelcov z rôznych krajín.
Aj keď sú živou kapelou viac ako čokoľvek iné, majú na konte osem štúdiových albumov ktoré sú dobre prijaté kritikmi a nominované na ocenenia.
Ako uverejnili v MuŻzikas Saule, rešpektovanom hudobnom magazíne v Litve – „miešajú šumivý kokteil funku, jazzu, blues a pridávajú ďalšie korenia ktoré poznajú len oni – skutočne veľmi cool ľudia“


Bashavel
Skupina Bashavel sa zrodila na jar v roku 2006 ako spoločný projekt popredných slovenských hudobníkov, ktorí predtým spolupracovali v rôznych jazzových aj viacžánrových formáciách (Pacora Trio, NBS trio a i.) a chcú svojou hudobnou rečou nadviazať na ľudové hudobné tradície. Cimbal, klavír, bicie, kontrabas a husle vytvárajú z ľudových piesní a motívov mnohoraké nálady, farby a rytmy, ktoré sa pohybujú na rozmedzí viacerých žánrov. Od svojho vzniku stihla skupina vystúpiť na mnohých domácich aj zahraničných koncertoch a festivaloch, ako boli napr. koncerty v Théâtre Axel Toursky v Marseille, festival Jazzfest Brno, koncert v Rádiu Katowice, v Slovenskom národnom divadle, v Divadle Aréna v Bratislave, festivaly Konvergencie, Jazz pod hradom v Trenčíne, Viva musica!, International Jazz Festival Piešťany, festival Folkové prázdniny Náměšť nad Oslavou a i. Z rôznych úspešných projektov skupiny treba určite spomenúť vytvorenie a koncertné predvedenie hudby k prvému slovenskému nemému filmu Jánošík z roku 1921, ktorú uviedla doma aj na festivale CinEast v Luxemburgsku.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top