Jazz Blues Jamboree 2019

Jazz Blues Jamboree 2019

Dátum: 15. - 16. novembra 2019
Miesto: Kino Mier, Nové Zámky

Vstupenky

Piatok
15
Nov 2019
18:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Jazz Blues Jamboree 2019
Kino Mier

Nové Zámky

15.-15.
Nov
2019

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Jazz Blues Jamboree 2019
15. - 16.11.2019 Dvojdňová vstupenka
Kino Mier

Nové Zámky

Sobota
16
Nov 2019
18:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Jazz Blues Jamboree 2019
Kino Mier

Nové Zámky

Popis podujatia

Pre novozámockú hudobnú jeseň je už neodmysliteľnou ingredienciou festival JAZZ BLUES JAMBOREE. Jeho jubilejný, už 15. ročník získal dlhoočakávaný 2-dňový formát a odohrá sa v dňoch 15. a 16.11.2019 v kine Mier.
Počas tohto hudobného víkendu dostane každý zo žánrov svoj osobitný priestor. Jazzový piatok otvorí nový projekt multiinštrumentálneho virtuóza Jána Berkyho Mrenicu ml. s názvom GYPSY JAZZ SK, ktorý, ako už prezrádza názov, do Nových Zámkov azda po prvý krát prinesie autentický nádych tvorby Djanga Reinhardta. Priestor dostane aj mladá progresívna vlna jazzu. Zoskupenie ĽUDOVÉ MLADISTVÁ nám dokáže, ako skutočne blízko k sebe majú jazz, folklór a moderná hudba. Večer uzavrie jazzový fenomén, slovenský rodák žijúci a pôsobiaci v USA, LACO DECZI a jeho CELULA NEW YORK. Na malom pódiu vo foyeri sa v prestávkach vydáme na pomyselnú cestu do swingujúcej Ameriky, a to vďaka trom šarmantným dámam z PAPER MOON TRIO.
Úvod bluesovej soboty bude patriť dáme. Eva Halčinová, ktorá so svojím EVA HALCZYN PROJECT zvíťazila vo vlaňajšej súťaži kapiel, patrí medzi najperspektívnejšie mladé tváre slovenskej bluesovej scény. Ochutnávku pravého balkánskeho funk-bluesového temperamentu nám prinesie FLASH POINT zo srbskej Vojvodiny a večer uzavrie jedna z najikonickejších a najoriginálnejších postáv európskej bluesovej scény, RIPOFF RASKOLNIKOV a jeho BAND.
Malé pódium vo foyeri bude už po druhý krát patriť SÚŤAŽI KAPIEL, ktorá už vlani dokázala, že je zárukou kvalitnej prehliadky nových tvárí hudobnej scény.
A keďže jazz a blues patria k „vinylovej“ hudbe, ani tento rok sme nemohli zabudnúť na hudobných labužníkov klasických nosičov. VINYLMÁNIA bude prebiehať v oba dni festivalu.

Prežime spoločne pestrú hudobnú jeseň!

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top