KONCERT JUHOAMERICKEJ HUDBY

KONCERT JUHOAMERICKEJ HUDBY

Dátum:
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Karol Samuelčík - gitara
Koncert s programovým zameraním na juhoamerickú hudbu, najmä štáty Argentína a Brazília, prináša mimoriadne atraktívnu, umeleckú a virtuóznu hudbu, ktorá predstavuje výzvu aj pre najvýznamnejších interpretov klasickej gitary. Kompozície od skladateľov Astora Piazzollu, ktorý by v tomto roku oslávil sté výročie svojho narodenia, Radamésa Gnattaliho, ktorý taktiež oslavuje 115. výročie svojho narodenia, Sergia Assada, svetovo uznávaného interpreta a skladateľa gitarového sveta či Pixinguinhu alebo Jobima, predstavujú veľmi príťažlivú a interpretačne náročnú dramaturgiu. Všetky diela boli skomponované v 20. storočí pričom predstavujú odlišné myšlienkové a kompozičné svety. Cuatro estaciones porteñas od Astora Piazzollu zaznie v náročnej úprave Sergio Assada a skladby od Pixinguinhu či Moraes/Jobim upravil Roland Dyens.

Karol Samuelčík,
narodil sa v roku 1991 v Banskej Bystrici, kde aj študoval na ZUŠ J. Cikkera u Zuzany Melekovej. Počas rokov 2007 až 2011 získaval vzdelanie na Konzervatóriu v Žiline v triede doc. Jána Labanta. V rokoch 2011 až 2016 študoval na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, kde pod vedením prof. J. Zsapku v roku 2016 ukončil svoje päťročné štúdium s najvyššou poctou - Cenou rektora. Hudobné vzdelanie si rozšíril počas výmenného študijného pobytu na Conservatorio Superior de Música vo Vigu (Španielsko, pedagóg - Margarita Escarpa) a taktiež počas štúdia na Escola Superior de Música de Catalunya v Barcelone (Španielsko, pedagóg Álex Garrobé). V roku 2019 ukončil doktorandské štúdium na VŠMU v Bratislave pod vedením svetovo renomovaného profesora Jozefa Zsapku. V súčasnosti je pedagógom na Vysokej škole múzických umení v Bratislave.
Koncertne sa predstavil vo viacerých slovenských mestách (Bratislava- Medzinárodný gitarový festival J. K. Mertza, Nedeľné matiné; Žilina - Allegretto; Nitra - Cithara Aediculae; Prešov – Artis, Prešovská hudobná jar, Prešovské dni klasickej gitary, Iuvenalis Cithara; Trenčín – Trenčianska hudobná jeseň/jar; Banská Bystrica – Banskobystrická hudobná jeseň; Kremnica, Rimavská Sobota, Košice; ...) a v zahraničí (Španielsko, Rakúsko, Veľká Británia, Česká republika, Taliansko, Srbsko, Maďarsko, Grécko, Čína, Hong Kong, ...). V roku 2019 realizoval debutové turné v krajinách Južnej Ameriky, v mestách Buenos Aires (Argentína), Montevideo (Uruguaj), Santiago, Temuco (Čile) či Porto Alegre (Brazília). Ako sólista spolupracoval so Slovenskou filharmóniou, Štátnou filharmóniou Košice, Cappellou Istropolitanou, Štátnym komorným orchestrom v Žiline, Musica Cassovia, Hong Kong Metropolitan Pop Orchestra a so sláčikovým kvartetom Mucha quartet.
Pre spoločnosť Diskant nahral dve CD: debutové CD s dielami od Isaaca Albéniza, Johanna Sebastiana Bacha či Vicente Asencia a CD Impresiones de Catalunya so zameraním na katalánsku hudbu.
Zúčastnil sa viacerých festivalov a majstrovských kurzov u L. Brouwera, S. Assada, P. Steidla, C. Domeniconiho, M. Sociasa, R. Smitsa, M. Dyllu, A. Pierriho, C. Marchioneho, R. Dyensa a ďalších. Získal 1. cenu na Medzinárodnej gitarovej súťaži J.K. Mertza 2012, Thailand International Guitar Competition 2016, Yamaha Music Foundation of Europe Scholarship program 2012/2013, Festivale Ivana Ballu v Dolnom Kubíne 2009, Súťaži študentov konzervatórií SR 2009. V roku 2013 získal cenu za najlepšiu interpretáciu skladby talianskeho skladateľa na medzinárodnej súťaži v Udine (Taliansko). V roku 2015 sa stal jedným z laureátom prestížnej súťaže Forum Gitarre Wien. Získal taktiež ocenenie Študentská osobnosť Slovenska v akad. roku 2016/2017 v kategórii Kultúra a umenie.
Od roku 2013 je členom organizačného výboru Medzinárodného gitarového festivalu J. K. Mertza v Bratislave. Karol hrá na gitare od japonského majstra Masakiho Sakuraia, model Maestro RF a na romantickom nástroji, model Stauffer, z dielne slovenského majstra Martina Okenicu.ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ!

Koncerty s finančnou podporou Fondu pre umenie
Zmena programu vyhradená!Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture KONCERT JUHOAMERICKEJ HUDBY
Top