KOZÁCI - Štátny súbor Ruskej Federácie

VIRSKY / KORDA GYÖRGY A BALÁZS KLÁRI
KOZÁCI - Štátny súbor Ruskej Federácie

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Dátum/Date: 28.2.2015 o 15:00hod. a 19:00hod.
Miesto konania/Place of event: Dom umenia Piešťany

Dátum/Date: 1.3.2015 o 19:00hod.
Miesto konania/Place of event: Športová hala Prievidza

Popis/Description:
Štátny tanečný súbor ruských kozákov je jednou z popredných profesionálnych tanečných formácií v krajine. Súbor divákom ponúka fascinujúci, dynamický hudobný a tanečný program. Fanúšikov tanečného umenia si získal vďaka profesionálnym kozáckym tancom, piesňami a inštrumentálnymi kompozíciami.

Súbor založil v roku 1990 vyznamenaný ruský umelec Leonid Milovanov v meste Lipeck. Tvorí ho 55 hercov rôzneho žánrového zamerania. Hlavnú časť telesa tvorí baletná skupina skladajúca sa z 30 tanečníkov. Vokálna skupina v počte 10 spevákov je považovaná za ozdobu telesa a spolu s 10 členným komorným orchestrom prezentuje piesne v tradičných, ľudových alebo moderných aranžmánoch.

Program súboru je akousi encyklopédiou kozáckeho života, pretransformovanou do efektného scénického prevedenia, ktoré využíva žiarivé tradičné uniformy a kroje, veselé spevy a temperamentné tance, ktoré čerpajú z tradície a dedičstva mnohých kozáckych regiónov Ruska, rozprestierajúcich sa od rieky Don, cez čiernomorskú oblasť, Sibír až po Ďaleký východ. Súbor má vo svojom repertoári viac ako 20 tancov, 50 piesní a 10 sólových hudobných kompozícií. Okrem tradičných kozáckych tancov- „Tanec chopjorských kozákov“ , „Kazačok“ , „O čiernookom dievčati".
Vďaka úspešným vystúpeniam vo Veľkej Británii, Nemecku, Grécku, Dánsku, Španielsku, Taliansku, Kanade, USA, Číne, Kórey, Nórsku, Portugalsku, Rumunsku, Slovensku, Francúzku, Českej republike, Švédsku, Škótsku, Albánsku a Srbsku sa tento umelecký súbor jednoznačne zaradil medzi najlepšie na svete.

Zľavy/Discounts: 
ZŤPs - 1€
Deti do 15r. - 1,50€
Dôchodcovia - 2€ Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture KOZÁCI - Štátny súbor Ruskej Federácie
Top