listky.citylife.sk

Profil - Lars von Trier: PRELOMIŤ VLNY

Profil - Lars von Trier: PRELOMIŤ VLNY

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Réžia: L. von Trier, DE, SE, 1996, české titulky, MN-15, 159 min.

Emocionálne pôsobivá úvaha o hraniciach dobra a zla, seversky ponurá, expresívne nakrútená milostná história, kde v strohej a veternej krajine je dôležitý dialóg s Bohom.
Dojímavá, strhujúca melodráma o zázračnej moci lásky škótskej dievčiny k ochrnutému manželovi sa pohybuje medzi romantizmom E. Bronteovej a strohosťou C. T. Dreyera.
Mystický príbeh o sile viery, moci a pute lásky a miere sebaobetovania, sa odohráva v zapadnutej dedinke v severnom Škótsku v 70. rokoch. Sugestívna drsná krása čiernych zátok a zelených pastvín poskytuje vynikajúcu scenériu pre dejisko bolestných romancí. Hlboko veriace protestantské dievča, mladá a naivná Bess, sa vydá za svetaskúseného ťažiara Jana, ktorý pracuje na naftárskej plošine v Severnom mori. Jan je silne priťahovaný nevinnosťou a čistotou dievčaťa, ktoré sa pravidelne rozpráva s Bohom. Krátko po sobáši ale Jan utrpí pri explózii úraz a trvalo ochrnie na celom tele. Bess sa obviňuje, pretože sa predtým vrúcne modlila k Bohu, aby jej ho vrátil domov.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top