RÓMEO A JÚLIA - LSS 2020

LETNÉ SHAKESPEAROVSKÉ SLÁVNOSTI 2020
RÓMEO A JÚLIA - LSS 2020

Dátum: 2. - 4. augusta 2020
Miesto: Bratislavský hrad - LSS Bratislava

Vstupenky

Nedeľa
2
Aug 2020
20:30

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
RÓMEO A JÚLIA - LSS 2020
Pondelok
3
Aug 2020
20:30

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
RÓMEO A JÚLIA - LSS 2020
Utorok
4
Aug 2020
20:30

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
RÓMEO A JÚLIA - LSS 2020

Popis podujatia

LETNÉ SHAKESPEAROVSKÉ SLÁVNOSTI  2020
William Shakespeare : Romeo a Júlia


Dá sa  s istotou povedať, že Romeo a Júlia je najväčšou ľúbostnou tragédiou všetkých čias. Nebude náhoda, že sa k nej neustále vracajú aj iní autori, umelci a na jej pôdoryse stavajú diela nové. Čistá láska v akomsi nepriateľs-kom prostredí nesie v sebe to, čo budú ľudia všetkých vekov a pokolení hľadať, pokiaľ tu bude živý, cítiaci človek.

Nesie v sebe nádej, nesie v sebe možnosť harmónie, možnosť odpustenia.To sú  tie zásadné východiská, na ktorých chce režisér  inscenáciu postaviť. Pozrieť sa nemilosrdne na súčasnú polarizovanú spoločnosť a prostredníctvom čistého citu absurdne zakázanej lásky jej nadstaviť zrkadlo.

 “ Náš príbeh sme chceli zasadiť kamsi na súčasné predmestie veľkého mesta. Niekde tam, kde minulosť rozdelila dve susedské rodiny. Našich Montekov i Kapuletovcov rozdeľuje okrem iného aj to, že každá z rodín žije

v inej sociálnej bubline, obklopuje sa inými hodnotami.

Mladý Romeo má so svojimi kamarátmi potrebu voľného neviazaného života, revolty, svoje názory tlmočí prostredníctvom kapely, kde prezentujú veľkú Shakespearovu poéziu. Samozrejme, od svojich rodičov, nenachádza pre tieto svoje aktivity žiadne pochopenie. Ale ako to už býva, táto hudba priťahuje tých, od ktorých by sme to nečakali.Hlavne dcéru Kapuletovcov, krásnu krehkú Júliu. Príbeh poznáme. Mladí sa do seba fatálne zamilujú, ich láska vedie k dráme a konečne cez absurditu konca mladých životov k očis-teniu ich predkov.

Všetci sme dnes priamymi účastníkmi rozdelenej, polarizovanej spoločnosti. Keby sme mali hľadať odpovede na otázky, čo toto rozdelenie spôsobilo, možno zistíme, že odpovede ani nie sme schopní. Že to, čo sme stratili je hlavne nadhľad a tolerancia. Aká je cesta z tohoto začarovaného kruhu?

Snáď nová, minulosťou nezaťažená generácia. Generácia, ktorá pôjde za hlasom srdca bez predsudkov, ktorá svojich rodičov naučí odpusteniu. Hovorí sa, že na každom spálenisku raz  vyrastie nová tráva. Bolestivé sú vždy straty nevinných a čistých ľudí. Možno je ich jediným a vyšším zmyslom pohľad na seba samých, na svoje vlastné nedostatky a zlyhania. A príbeh našej inscenácie Romea a Júlie sa práve o takýto pohľad pokúsil, “ hovorí o hre režisér Dodo GOMBÁR.

REALIZAČNÝ TÍM
Preklad: Jozef Kot
Réžia: Dodo Gombár
Scéna: Pavol Andraško
Kostýmy: Dáša Veselovská
Hudba: Róbert Mankovecký   
Dramaturgia: Janka Zednikovičová
Pohybová spolupráca: Ján Ševčík

OSOBY A OBSADENIE :
RÓMEO                         David HARTL
MONTEK                       Marcel OCHRÁNEK
MONTEKOVÁ                 Renata RUNDOVÁ
BENVOLIO                    Vladislav PLEVČÍK
JÚLIA                           Mária SCHUMEROVÁ
JÚLIINA PESTÚNKA       Sisa SKLOVSKA
KAPULET                       Marek MAJESKÝ
KAPULETOVÁ                 Soňa NORISOVÁ
TYBALT                         Tomáš TUREK
MERKUCIO                    Tomáš GREGA
PARIS                           Martin VARINSKÝ
OTEC VAVRINEC             Tomáš VRAVNÍK
AKROBATI                      skupina BORN TO TRICK

30.júla   – 4. augusta 2020 o 20.30 hodine Bratislavský hrad
Vstup do hľadiska o 20.00 hodine.
Po odohraní 60 minút  predstavenia sa vstupné nevracia.

Vstup do hľadiska o 20,00 hodine. Po začiatku predstavenia je možnosť usadenia len na vyhradené zadné miesta hľadiska a pri niektorých predstaveniach vstup po začiatku predstavenia nie je možný vôbec. Po odohraní 60 minút z predstavenia sa vstupné nevracia.

www.wshakespeare.sk

Plán hľadiska zobrazuje hľadisko v jeho plnej kapacite. Predávaná kapacita je v súlade s platnými nariadeniami pre divadelné predstavenia.

Hygienické opatrenia

- prioritou usporiadateľa je bezpečnosť a divácky komfort
- z dôvodu obmedzeného počtu osôb na akciách v hľadisku . II. zóna z kapacitných dôvodov nie je zatiaľ v predaji
- sedenie v rade je štandartným spôsobom ako po uplynulé ročníky
- divákom sú garantované zakúpené miesta, t.j. konkrétne sedadlá a rady
- ak bude nutné vytvoriť počas priebehu festivalu a aktuálnych nariadení v daný deň medzi miestami v rade rozostupy, môže dôjsť k pohybu sedadiel doprava a doľava, či k inému umiestneniu stredovej uličky, keďže sedadlá nie sú pevne spojené so zemou
- v radách I. - IX. je sedenie tvorené spoločnými dvojsedačkami
- doporučujeme kupovať dve sedadlá vedľa seba rodinným príslušníkom alebo partnerom, dve miesta spolu ( dvojice) sú tvorené vždy od čísla 1
- usporiadatelia na mieste konania dodržiavajú všetky hygienické nariadenia a odporúčania
- držiteľ vstupenky sa zaväzuje rešpektovať všetky pokyny usporiadateľov spojené s dodržiavaním hygienických opatrení v zmysle nariadení uvzsr.sk platných v deň predstavenia vrátane používania rúšok

Dovoľujeme si upozorniť, že predstavenie sa nikdy neruší vopred, pravidlá o rušení predstavenia nájdete tu!Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top