Royal Philharmonic Orchestra London

55. ročník Bratislavských hudobných slávností
Royal Philharmonic Orchestra London

Dátum: 29. septembra 2019
Miesto: Koncertná sieň SF Bratislava

Vstupenky

Nedeľa
29
Sep 2019
19:30

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Royal Philharmonic Orchestra London
Koncertná sieň SF

Bratislava

Popis podujatia

Royal Philharmonic Orchestra London

Rafael Payare, dirigent

Zoltán Kodály Tance z Galanty
Ludwig van Beethoven Symfónia č. 2 D dur, op. 36
Johannes Brahms Symfónia č. 1 c mol, op. 68

Galantský rodák Zoltán Kodály napísal svoje výbušné orchestrálne tance v roku 1933 na objednávku Peštianskej filharmonickej spoločnosti pri príležitosti 80. výročia jej založenia.
Skladba má pôdorys dvojčasťového verbunku s pomalou introdukciou, kde exceluje sólový klarinet. Beethovenova Symfónia č. 2 D dur (1803) pochádza z raného obdobia skladateľovej tvorby, kedy sa už zmieroval s myšlienkou, že jeho porucha sluchu je trvalá.
Svoju 1. symfóniu napísal Johannes Brahms až ako zrelý autor v roku 1876. Najskôr dlho váhal, kým sa rozhodol ísť v stopách Beethovena, ktorého symfonizmus bol preňho vzorom najvyššej hudobnej dokonalosti. Dielo, ktoré dirigent Hans von Bülow nazval 10. Beethovenovou symfóniou, bolo s nadšením prijaté hneď na premiére v Lipsku pod taktovkou autora.
Na BHS opäť zavíta jeden z najprestížnejších orchestrov na svete Royal Philharmonic Orchestra London „s pozoruhodnou krásou zvuku, s dôrazom na detail tónu, s leskom strún a nádherných dychov... každý koncert orchestra je vzrušujúci, nezabudnuteľný a vitálny“ (The Guardian).
Zásluhou svojej brilancie patrí venezuelský dirigent Rafael Payare k najvyhľadávanejším dirigentom svojej generácie (1980), ktorý sa etabloval na európskej i americkej koncertnej scéne.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Royal Philharmonic Orchestra London

Na mape

Top