Slovenský mládežnícky orchester

Slovenský mládežnícky orchester

Dátum: 6. augusta 2016 - 22. júla 2019
Miesto: Veľké koncertné štúdio Slov. rozhlasu, Bratislava, Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu Bratislava

Vstupenky

Sobota
6
Aug 2016
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Slovenský mládežnícky orchester
Pondelok
22
Júl 2019
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Slovenský mládežnícky orchester

Popis podujatia

Slovenský mládežnícky orchester
Benjamin Bayl
, dirigent

Miki Skuta, klavír

Matej Veselka, klarinet

Program:

Darius Milhaud
Vôl na streche op. 58
Ľubica Čekovská
Koncert pre klavír a orchester

***

Ondřej Kukal
Clarinettino pre klarinet a sláčikový orchester
Ludwig van Beethoven
Symfónia č. 2 D dur op. 36

Slovenský mládežnícky orchester uvádza program, s ktorým sa predstaví na svojich prvých zahraničných vystúpeniach – na 20. ročníku medzinárodného festivalu mládežníckych orchestrov Young Euro Classic v Berlíne, ktorý je jednou z najdôležitejších platforiem pre prezentáciu najlepších medzinárodných i národných mládežníckych orchestrov z celého sveta (28. 7.) vo Veľkej sále berlínskeho Konzerthausu a v Prahe v rámci koncertného cyklu Musica Orbis v Koncertnej sieni Sv. Šimona a Júdu (26. 7.).

Projekt unikátnym spôsobom spojil študentov konzervatórií a hudobných akadémií z viacerých regiónov Slovenska, ktorí by inak pravdepodobne nemali príležitosť spoznať sa a pracovať na spoločnom diele,“ uviedol redaktor časopisu Hudobný život Robert Kolář v minuloročnom letnom dvojčísle. Slovenský mládežnícky orchester (SMO) vznikol v roku 2016 z iniciatívy Hudobného centra v nadväznosti na niekdajšiu Hudobnú mládež Slovenska. Cieľom projektu je podporovanie prípravy mladej generácie hudobníkov na pôsobenie v profesionálnej praxi, ako aj celkové pozdvihnutie úrovne slovenského mládežníckeho interpretačného umenia. Orchester ponúka príležitosť študentom a mladým umelcom  nadobudnúť prostredníctvom štýlovo rôznorodej dramaturgie cenné skúsenosti v oblasti orchestrálnej, ale tiež komornej hry, práce s dirigentom či sólovými hráčmi. Aktivity orchestra sa uskutočňujú v spolupráci s poprednými dirigentmi, sólistami a skúsenými hudobníkmi pôsobiacimi v symfonických orchestroch. Základ SMO tvorí viac než 80 hudobníkov vo veku 16 až 28 rokov, ktorí úspešne absolvovali konkurzy na pôde štátnych konzervatórií v Banskej Bystrici, Žiline, Košiciach a Bratislave. Od mája 2017 je SMO členom Európskej federácie mládežníckych orchestrov (EFNYO).Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top