listky.citylife.sk

Detail info
Close

The Dead South

The Dead South

Dátum: 5. júna 2024
Miesto: STARS auditorium, Bratislava
Adresa: Junácka 10, Bratislava

THE DEAD SOUTH PO ROKU V BRATISLAVE. Táto fúzatá bluegrassová partička z Kanady vás očividne baví.

Vstupenky

Streda
5
Jún 2024
19:00
The Dead South
STARS auditorium

Bratislava

Popis podujatia

Kanadská kapela The Dead South, ktorá je fenoménom naprieč generáciami i žánrami, sa po úspešnom koncerte v roku 2022 vracia do Bratislavy. Čisto pánska formácia úderne, odvážne a vždy s humorom premieňa slová na zvuk. Zvuk gitary, violončela, banja, kopáku a mandolíny dopĺňajú silné vokály, ktorých spojenie je čistá hudobná harmónia.

Nezáleží na tom, ako ich hudbe hovoríte – progresívny bluegrass, alternatívny Americana, country, folk alebo western. Dôležité je, že ich fanúšikovia ich milujú!

Kapelu The Dead South najlepšie definuje to, odkiaľ pochádza. Saskatchewan je provinciou v prériách Kanady. Rozlohou dvojnásobok veľkosti Nemecka, ale s menej ako jedným miliónom obyvateľov. Veľa prírody, veľa ticha a veľa času na to, vyplniť ticho rôznymi zvukmi. A tak sa štyria chlapíci našli vo folku a bluegrasse. S humorom a šarmom zasiahli milióny poslucháčov po celom svete. Ich album Good Company z roku 2014 a predovšetkým song "In Hell I'll Be In a Good Company" zabodoval v hitparádach v Európe aj Amerike a nikto sa tak už nečuduje, že klip k tomuto songu má takmer 380 miliónov zhliadnutí.

The Dead South žne úspech pre svoje živočíšne vystúpenia aj chytľavé melódie, ktoré si budete pohmkávať ešte dlho. Fanúšikovia kapely skvele dotvárajú atmosféru koncertov v klobúkoch či kockovaných košeliach.

Predskokanom je kanadský country spevák a skladateľ Corb Lund, ktorý pochádza z dlhej rodinnej línie rangerov z úpätia Skalistých hôr. Jeho domov mu bol inšpiráciou na tvorbu moderných kovbojských piesní, ktoré sú pretkané autentickým a svojráznym humorom. Vydal jedenásť albumov, z ktorých tri sú certifikované ako zlaté. Corbyho tvorba má celosvetovo cez 260 miliónov streamov naprieč platformami. Corb Lund vystúpi spolu so svojou kapelou.


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

google maps
Top