Tichý bič - Milo Urban

Tichý bič - Milo Urban

Dátum: 3. júna 2019
Miesto: Dom kultúry, Rabčice

Vstupenky

Pondelok
3
Jún 2019
18:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Tichý bič - Milo Urban
Dom kultúry

Rabčice

Popis podujatia

Vstupenky na podujatie si môžete zakúpiť len prostredníctvom internetu vo forme služby HOMEticket - doma vytlačených vstupeniek.

Kult.1629 a Obec Rabčice prinášajú v roku, kedy si pripomíname 115. výročie narodenia Mila Urbana divadelnú inscenáciu Tichý bič. Autorka Jana Juráňová skúma osud jedného z najznámejších slovenských prozaikov 20. storočia, ktorý počas vojnového slovenského štátu pôsobil ako hlavný redaktor Gardistu – tlačového orgánu Hlinkovej gardy, hlásnej trúby nacistického režimu a pôsobil aj ako publicita. Prečo autor takého formátu prisluhoval scestnej ideológii? Akú zodpovednosť má spisovateľ za svoje slová? Čo sa deje so spoločnosťou, ktorá takéto postoje neskôr alibisticky bagatelizuje? Aj takéto otázky kladie hra, ktorá sa odohráva začiatkom 70. rokov 20. storočia, keď si Milo Urban viac ako sedemdesiatročný v nedobrovoľnom ústraní zdanlivo pokojne nažíval so svojou oddanou manželkou v Chorvátskom Grobe pri Bratislave. Pokojne, až kým ho nenavštívil mladý redaktor a s ním aj tiene minulosti.

Foto: Andrej Balco



Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Tichý bič - Milo Urban
picture Tichý bič - Milo Urban
picture Tichý bič - Milo Urban

Na mape

Top