Trón milosrdenstva / DJZ Prešov

Trón milosrdenstva / DJZ Prešov

Dátum: 23. apríla 2020
Miesto: Malá scéna, Prešov

Vstupenky

Štvrtok
23
Apr 2020
18:30
Trón milosrdenstva / DJZ Prešov
Malá scéna

Prešov

Popis podujatia

Neil LaBute
TRÓN MILOSRDENSTVA

Zápas medzi mužom a ženou. Zápas pováh, pohlaví, životných postojov.

Vo chvíli pádu newyorských dvojičiek prebieha nemanželský pomer. Muž mal byť oficiálne v práci, no bol s milenkou. Teraz si všetci myslia, že je mŕtvy alebo nezvestný. Táto tragická udalosť mu paradoxne ponúka možnosť, ako všetko zmeniť. Môže začať nový život, alebo sa ozvať manželke, ktorá mu vytrvalo volá na mobil. Musí sa rozhodnúť. Ale aký je vlastne jeho vášnivý vzťah? Stojí vôbec za to? A koho vlastne miluje? Konfrontácia je tvrdá a definitívna.
Neil LaBute sa tu na vzťah díva ako na večný boj, kde šťastie leží pred oboma partnermi a je takmer na dosah, ale cestu k nemu si blokujú sami. Jeho Trón milosrdenstva vás svojou sugesciou vtiahne do situácií, v ktorých človek nakoniec musí začať hovoriť pravdu o tom, čo v skutočnosti cíti.

Pozn.: Predstavenie obsahuje expresívne výrazy. Je neprístupné do 16 rokov.

premiéra: 8. 9. 2017 na Malej scéne DJZ

réžia: Jakub Nvota

preklad: Hana Gašparová
scéna & kostýmy: Tom Ciller
hudba: Kamil Mikulčík

účinkujú: Ľudmila Dutková & Boris Srník

Hra je uvádzaná v rámci Projektu Dvaja. Inscenácie uvádzané v rámci neho charakterizuje komornosť, žánrová nezaraditeľnosť, nekomerčnosť, no v prvom rade veľká príležitosť pre dvojicu hereckých osobností.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top