Wagner/Maazel – Nibelungov prsteň bez slov

SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA
Wagner/Maazel – Nibelungov prsteň bez slov

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Štvrtok 24.11. 2022 o 19.00 h, Koncertná sieň SF, cyklus A

                                                       

Piatok 25.11. 2022 o 19.00 h, Koncertná sieň SF, cyklus B

 

Wagner – Prsteň Nibelungov bez slov

 

SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA

EMMANUEL VILLAUME dirigent
MICHAL HVORECKÝ rozprávač

Richard Wagner / Lorin Maazel   Nibelungov prsteň bez slov / Der Ring ohne Worte

Americký huslista, dirigent a skladateľ s fotografickou pamäťou Lorin Maazel zaranžoval do sedemdesiat minútovej suity hudbu z Prsteňa Nibelungov. Štyri hudobné drámy Richarda Wagnera sa príbehovo opierajú o stredoveký germánsky hrdinský epos. Wagner na diele pracoval v priebehu rokov 1848 - 1874. Zlato Rýna, Valkýra, Siegfried a Súmrak bohov sa môžu uvádzať samostatne, no dejová línia prepája všetky štyri časti, ktorých hrací čas zaberá približne pätnásť hodín. V roku 1876 prebehlo počas prvého ročníka Bayreuthského festivalu prvé komplexné uvedenie cyklu v rámci štyroch po sebe idúcich večerov. Maazelova suita je tak iba stručnou ochutnávkou z Wagnerovho vokálno-inštrumentálneho kolosu. Šéfdirigent PKF - Prague Philharmonia a niekdajší šéfdirigent Slovenskej filharmónie Emmanuel Villaume je rovnako doma v koncertnom i opernom repertoári. Pravidelne spolupracuje s Metropolitnou operou v New Yorku, Gran Teatre del Liceu v Barcelóne či Covent Garden v Londýne.

40% zľava zo vstupenky platí pre dôchodcov, študentov a ŤZP po predložení príslušného preukazu na predajných miestach siete TicketportalTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Odporúčané

Top