Duo Jamaha, manželia Osíčkoví a Ozefa Omáčkech

Duo Jamaha, manželia Osíčkoví a Ozefa Omáčkech

Dátum/Date: 06.12.2015 o 16:00 hod.
Miesto konania/Place of event: Dom umenia Piešťany


Popis/Description:
Hudobná skupina Duo Jamaha pôsobí na hudobnej scéne už 18 rokov. V súčasnom zložení, ktoré tvoria otec (Alojz) a syn (Marián) Kotvanovci, pôsobia už 11 rokov. Kapela v súčasnej zostave pôsobí v televíznych projektoch česko-slovenskej televízie ŠLÁGER TV, kde prezentuje svoje piesne a videoklipy natáčané z domáceho, ale aj zahraničného prostredia.Kapela pôsobí nielen na celom Slovensku, ale aj v Čechách a v zahraničí. Ľudové piesne v našom podaní si poslucháči môžu vypočuť na vydaných CD a DVD nosičoch, ktoré sú k dispozícii i v našom e-shope.Naše prvé dva albumy, ktoré vyšli v roku 2012, zožali úspech „ZLATEJ PLATNE“, ktorá bola udelená Československým vydavateľstvom.Piesne tvoríme od srdca, z lásky k hudbe, k ľuďom, preto sa aj naďalej budeme snažiť rozdávať našim poslucháčom radosť a zábavu.PRAJEME VÁM Z CELÉHO SRDCA VŠETKO LEN TO NAJLEPŠIE, NECH VÁS HUDBA I NAĎALEJ NAPĹŇA RADOSŤOU.

Ľudová rozprávačka „ Ozefa Omáčkech z Krakován „, vlastným menom Daniela Piscová, rozpráva príbehy o sebe, svojej rodine a rodnej dedine. Vďaka nej poznajú dedinu Krakovany i nárečie vo viacerých kútoch Slovenska a Česka. Zúčastnila sa celoslovenskej súťažnej prehliadky „ Rozprávačské Lodno“ 8 krát.
Laureátkou Rozprávačského Londna sa stala 6x a raz ocenená cenou Kysuckej kultúrnej nadácie. Zopár hodnotení porotcov: „Sugestívna interpretácia humorného príbehu.“ „Excelentný prejav.“ „Rodená rozprávačka.“

Manželia Osíčkoví Jitka a Břetislav Osičkoví, pochádzajú z Obce Lanžhot na Břeclavsku. Od malička majú ľudovú hudbu a krásne piesne v krvi. Spievali spolu už ako deti v cimbalovke. Neskôr začal Břetislav pôsobiť v Moravanke a každý sa vybral svojou cestou. Nakoniec sa predsa ich životy spojili na partnerskej i umeleckej úrovni. Dnes sa venujú ľudovej hudbe a hlavne cimbalovke ako duo, ale účinkujú aj v Lanžhotčanke a Moravanke. V rodičovských šľapajách kráča ich mladší syn, ktorému učaroval folklór. Starší syn sa zase realizuje v hospodě, ktorú manželia Osičkoví vlastnia. Je vyzdobená starými vecami, ktoré Břetislav zbiera. Okrem ich spevu, príjemného a pohostinného vystupovania sú veľkým lákadlom i Jitkine vychýrené šnicle.

Vstupné/Entry: 8,00 €

Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavy.

VSTUPENKY/TICKETS na podujatie Duo Jamaha, manželia Osíčkoví a Ozefa Omáčkech
Vstupenku na toto podujatie si môžete vytlačiť aj u Vás doma.

Top