Hammerfall oznamujú hostí na decembrových koncertoch na Slovensku !!!

Hammerfall oznamujú hostí na decembrových koncertoch na Slovensku !!! Rage – 20th anniversary of Black in Mind


Rok po vydaní albumu The Missing Link sa v zostave Rage udiala jedna veľká zmena. Post gitaristu ostal opustený, pretože Manni Schmidt chcel po sérii albumov v rokoch 1988-93 a po turné za každou nahrávkou zvoľniť tempo. Nešlo si veľmi predstaviť, že na túto silnú éru niekto len tak nadviaže... Posledné turné v roku 1994 v Japonsku bolo posleným z Mannim.
Avšak hlavný skladateľ Peavy Wagner sa ako ťahúň kapely nikdy nevzdal a do kapely priberá rovno dvoch gitaristov a zostava sa ustaľuje na :
Peavy – basgitara, spev, Chris – bicie, Sven Fischer – gitara, Spiros Efthimiadis – gitara.
Prvou nahrávkou bola kompilácia 10 Years in Rage (1994), ktorá bola akousi pripomienkou na predchádzajúce obdobie – staré skladby nanovo nahrané a nikdy nevydané skladby tiež konečne vydané, z rôznych období, plus novinková skladba Dangerous Heritage a mix najznámejších piesní Rage v jednej dlhej medley The Blow in a Row. Zvukový klenot ešte zvyšuje štandard Missing Link a gitary sa zarežú do uší fanúšika ľahkosťou ako nôž do masla.
Avšak, pravidelnosť vydávania riadnych albumov prekvapivo nebola porušená a RAGE tiahnu do boja aj v roku 1995 s celkom novou zvukovou aj hudobnou bombou BLACK IN MIND.
Tá obsahuje od začiatku až po koniec to čo charakterizovalo Rage vždy: nabrúsené gitary, melodické, ale agresívne vokály, skladby v heavy-power-thrashovom štýle a vo všetkých tempách.
Pomalá Alive But Dead, ku ktorej bol natočený aj videoklip, speedové Until I Die, Start!, Sent By the Devil, epická In A nameless Time, alebo strednotempové My Rage či Foerver, balada All this time.
Napriek zmene zostavy, albumom Black In Mind začalo mimoriadne a zatiaľ komerčne najúspešnejšie obdobie Rage, ktoré môže charakterizovať aj spolupráca so symfonickými telesami a väčším podielom klasickej hudby na ich albumoch.

Začiatkom tohto roka Peter Peavy Wagner oznámil, že Rage v zostave s Victorom Smolskim a Andre Hilgersom (2007-2015) končia. Obnovení Refuge zas hrávajú len obdobie 1988-1993.
Nakoniec sa ale Peavy rozhodol, že obnoví aj RAGE a súbežne bude pokračovať aj v koncertovaní s Refuge. Rage prichádzajú v zostave :
Peavy Wagner – basgitara, spev,
Marcos Rodríguez - gitara
Vassilios "Lucky" Maniatopoulos – bicie

Oznámenie novej zostavy
Klip k Alive But Dead (1995)
Klip k Higher Than the Sky (1996)

Skupina usporiada v závere roka 2015 kratšie turné k 20-temu výročiu albumu Black In Mind, kde odohrá celý tento album ! Je to jedinečná šanca, ako zažiť atmosféru spred 20-tich rokov a špeciálne na Slovensku s metalovými velikánmi Hammerfall v Košiciach s Žiari nad Hronom !!!  2 z 12 koncertov k Black In Mind Anniversary Tour - Slovensko : 7+8.12.2015 – Hammerfall, Rage a Serenity v Košiciach a Žiari !

Serenity :
Rakúska symfonicko-progresívna kapela si po štyroch albumoch už nadobudla renomé, ktoré si stále posúvajú vyššie aj vďaka koncertom. Základom je samozrejme hudba a preto sa stali aj Serenity vítaným spestrením koncertu Hammerfall a Rage ! Mikuláš bude teda štedrý v obidvoch mestách !!!
Wings of Madness
The Chevalier

Hammerfall :
Hector´s Hymn
Heeding the Call
Hammerfall

Vstupenky na podujatie HAMMERFALL + HOSTIA v predaji!

Top