STOP ŤAŽBE URÁNU TOUR - DAVOVÁ PSYCHÓZA

Davová Psychóza na turné
Koncertmi upozorní na nebezpečenstvo ťažby uránu

BRATISLAVA – Jasné názory, nekompromisné postoje a čistý štít. Kultová kapela Davová Psychóza vždy prinášala okrem hudby aj jasné posolstvá a názory. Nielen v textoch pesničiek, ale aj v skutkoch. V tomto duchu vyrazí v máji štvorica hudobníkov na originálne STOP ŤAŽBE URÁNU Tour 2009, s ktorým obíde celé Slovensko a zavíta aj do Čiech.
Koncertným turné chce kapela poukázať na nebezpečenstvo ťažby uránu na konkrétnych miestach Slovenska. Túto aktivitu podporuje aj mimovládna organizácia Greenpeace, ktorá chce na všetkých koncertoch informovať návštevníkov o potenciálnych a reálnych hrozbách, ktorým Slovensko čelí. Hlavné posolstvo turné vysvetľuje gitarista Marcel Duchoň: „Ide nám o podporu kampane Greenpeace zabrániť ťažbe uránu na Slovensku. Podarilo sa vyzbierať už tisíce podpisov, je to aktivita, ktorá pre nás má veľký zmysel. Vždy sme sa snažili ponúkať ľuďom okrem pesničiek aj témy, ktoré sú pre spoločnosť dôležité a vážne.“
Kapela Davová Psychóza funguje na hudobnej scéne už 22 rokov. Ešte za čias totalitného režimu boli koncerty kapely často zakázané, texty skupiny priamo a rázne odsudzovali totalitný systém, políciu, vtedajších pohlavárov. Na rozdiel od množstva iných skupín sa ich postoje nezmenili ani po revolúcii. V súčasnosti sa kapela venuje aj environmentálnym témam, lebo „tu je šanca niečo naozaj zmeniť a pomôcť.“ Koncerty Davovej Psychózy sú v posledných rokoch skôr raritou. Spevák Jano Kassa totiž dlhodobo žije na opačnom konci zemegule. Kapela v zložení Jano Kassa, Marcel Duchoň, Rasťo Gore a Tibor Cibi Adamec navštívi od polovice mája do začiatku júla 12 slovenských aj českých miest. Vstupenky sa predávajú v sieti Ticketportal alebo priamo v kluboch.

Viac info: davovapsychoza.punk.sk/news.php , www.myspace.com/davovapsychoza

STOP ŤAŽBE URÁNU TOUR 2009
15.05.2009 – Košice (Koloseum), predpredaj
16.05.2009 – Svidník (Holičstvo), predpredaj
22.05.2009 – Poprad (Rock Fabric), predpredaj
29.05.2009 – Bratislava (Randal), predpredaj
27.06.2009 – Žilina (Smerr), predpredaj
04.07.2009 – Pezinok, Minikvas warmUP, predpredaj

Lístky/tickets na STOP ŤAŽBE URÁNU TOUR - DAVOVÁ PSYCHÓZA

Top