TOPFEST 2010

TOPFEST 2010 pozná meno prvého headlinera:
MEGADETH !

Nielen slovenskí fanúšikovia kvalitného heavy metalu sa v prvý júlový víkend roku 2010 majú na čo tešiť! Organizátori festivalu TOPFEST 2. a 3. júla na Zelenej Vode pri Novom Meste nad Váhom práve potvrdili prvú z hviezd festivalu, ktorou bude legendárna thrash metalová skupina MEGADETH!

Zatiaľ zverejnených domácich zástupcov DESMOD a HORKÝŽE SLÍŽE dopĺňa teda najnovšie lukratívny headliner z tzv. „thrashmetalovej big four“, do ktorej ešte patria Slayer, Anthrax a Metallica.
Dušan Drobný, organizátor festivalu s nadšením dodáva: „Tešíme sa, že po skupine Slayer v roku 2008, privítame na Zelenej Vode ďalšieho člena veľkej štvorky a že nám do budúcnosti ostávajú už iba dve skupiny z tejto partie. A už teraz prezradím, že časom si ich zbierku chceme skompletizovať...“.

Čiastočne sa to podarí vlastne už tento rok, keďže spevákom, gitaristom, skladateľom a zakladateľom thrash metalovej skupiny MEGADETH je Dave Mustaine, ktorý stál pri zrode ďalšej legendy METALLICA, z ktorej „bol odídený“ pre problémy s drogami a alkoholom v roku 1983. Hneď po tom sa zaťal, že postaví ešte úspešnejšiu skupinu a založil skupinu MEGADETH, ktorá za to isté obdobie vydala o tri albumy viac ako jeho ex.

Posledným albumom MEGADETH je pomerne čerstvá septembrová novinka Endgame s moderným, nadupaným zvukom, ultrarychlými bicími a textami, v ktorých sa rieši strach, vojny a politika.

Tento album vznikal v už koncertne preverenej novej zostave, ktorú okrem Dave Mustaina tvorí nováčik v skupine a sedemstrunový „brusič“ Chris Broderick, basgitarista James Lomenzo a bubeník Shawn Drover.

Okrem MEGADETH pracujú organizátori usilovne na ďalších zaujímavých menách v zostave 7.ročníka festivalu a stále beží predpredaj vstupeniek za akciovú vianočnú cenu.

Ten ponúka v predpredaji okrem limitovaného počtu dvojdňových permanentiek za špeciálnu cenu 30 € opäť aj limitovaný počet VIP vstupeniek za 65 €, ktoré zaručujú komfort vlastnej tribúny na sedenie, vyhradených toaliet, jedla a nealka zadarmo počas oboch festivalových dní.

Top