120 členný súbor ALEXANDROVCOV

120 členný súbor ALEXANDROVCOV 8. apríla v Bratislave!

Legendárny súbor piesní a tancov pod názvom ALEXANDROVCI sa po predošlých úspešných koncertoch vracia na Slovensko vo svojej veľkolepej 120 člennej podobe.
Alexandrovci - legenda, ktorá prežila Sovietsky zväz. Akademický súbor piesní a tancov Ruskej armády – tak znie ich oficiálny názov - je dnes najznámejším armádnym umeleckým zoskupením na svete.
Mužský spevácky zbor sa  právom považuje za najlepší na svete. V repertoári Alexandrovcov je viac ako 2000 umeleckých diel. Sú to piesne vojenské aj ľudové, ale aj árie zo svetových opier, ľudové aj vojenské tance, ktoré často obsahujú neuveriteľné akrobatické výkony, orchestrálne skladby ruských aj zahraničných autorov.
Úspech zboru, sólistov i baletu závisí samozrejme aj od perfektnej práce orchestra, ktorý je unikátny vo svojom zložení hudobných nástrojov, ku ktorým patria ruské ľudové nástroje ako dombry, balalajka a harmoniky, ale aj drevené, bicie a dychové nástroje.
Za 80 rokov svojej existencie navštívil súbor práve toľko najrôznejších krajín na celom svete.
Slávnostné vystúpenie v Bratislave 8.apríla 2010 v Incheba Expo Aréne je venované 65. výročiu oslobodenia Bratislavy a ukončenia II. svetovej vojny.

Koncert  sa koná pod záštitou splnomocneného veľvyslanca Ruskej federácie A. I. Udaľcova a premiéra Slovenskej republiky Roberta Fica.

Predpredaj v sieti Ticketportal

Organizátorom podujatia je agentúra  Music-Art.

Top