E.ON Jazz Night 2010

Tlačová správa, 14.5.2010

V piatok 4.júna 2010 sa v design factory v Bratislave bude konať 2. ročník E.ON Jazz Night 2010. Predstavia sa Veronika Harcsa Quartet z Maďarska, slovenské zoskupenie Groove 43. Hedlinerom sú famózni CLUB DES BELUGAS s BRENDOU BOYKIN.

Horúca jazzová noc plná hudby, jazzu, a dobrej atmosféry v originálnom priestore tento krát prinesie 3 skvelé koncerty a Live DJ Night až do rána. 
Večer štartuje o 19.00 neúnavný propagátor jazzovej tanečnej hudby DJ Kinet (Nu Spirit).
Koncertnú časť otvára o 20.00Veronika Harcsa, autorka 3 úspešných albumov, držiteľka zlatých platní v Maďarsku či Japonsku a speváčka svetoznámeho gitaristu Nicolu Conteho. Predstaví sa v zložení Veronika Harcsa Quartet.

Po nich príde slovenská zostava Groove 43 (Peter Belák, Peter Kohout a DJ Wychitawacs). Tá je spojením troch hudobníkov, ktorí žijú svoj vlastný hudobný život a príležitostne sa stretnú na jednom pódiu. Do brokenbeatových a jazzyhouse setov, ktoré mixuje z vinylov DJ, vstupujú live improvizáciami dva klasické jazzové nástroje, gitara a saxofón, občas dopĺňané rytmom perkusií.

Headlinerom večera bude jeden z najvýznamnejších nu-jazzových projektov súčasnosti – CLUB DES BELUGASQuintet s famóznou vokalistkou BRENDOU BOYKIN. Ich horúcu zmes jazzu, bossa novy a swingu si na E.ON Jazz Night vychutnáte hneď dvakrát – najskôr v zostave Quintet a neskôr ako Soundsystem (DJ & vokály).

Club des Belugas je medzinárodné teleso pôsobiace v Nemecku. V roku 2002 ho založili Maxim Illion a Kitty the Bill. Debutovali albumom Caviar at 3 a.m., za ktorým nasledoval Minority Tunes (2003) a získanie statusu nu-jazzovej hviezdy, čomu napomohli aj hit hip hip chin chin a Gadda Rio (č. 1 v nemeckej Club Charts). Club des Belugas kombinujú európsky lounge a nu-jazz s brazílskymi rytmami, swingom a soulom. V ich tvorbe nájdete inšpiráciu hudbou rokov 50-tych, 60-tych aj 70-tych, avšak znejú až neuveriteľne súčasne aj tanečne.
Brenda Boykin je jedným z najzaujímavejších jazzových hlasov súčasnosti. V roku 2oo5 ju na festivale Montreux Jazz Festival vyhlásili za najlepšiu vokalistku roka. Pôvodom je Američanka, od roku 2oo4 žije v Nemecku a s Club des Belugas spolupracuje od roku 2oo5. V roku 2oo8 nahrala vlastný album Chocolate and Chilli, ktorý stanica BBC označila za album roka.

Line-up
warm-up by DJ Kinet /SK, Nu Spirit
Veronika Harcsa Quartet /HU
Groove 43 /SK
CLUB DES BELUGAS QUINTET with BRENDA BOYKIN /DE
Live DJ Night: Club des Belugas Soundsystem & DJ Kinet

Detaily
dátum: 4. jún 2010, piatok, 20.00-04.00
miesto: design factory, Bottova 2, Bratislava
organizátor: design factory, generálny partner: Západoslovenská energetika, a.s.
hudobná dramaturgia: Martin “Pyco” Rausch

Kontakt viac informácií
Lea Hurbanová, hurbanova@designfactory.sk, +421 907 666 716, www.designfactory.sk/jazz

Vstupenky/tickets na E.ON Jazz Night 2010

Top