ČERVENÍK

Festival ČERVENÍK oslávi 45.rokov s The Glitter Band a Boney M!

Jeden z najstarších slovenských hudobných festivalov ČERVENÍK pomenovaný podľa obce, v ktorej prebieha oslávi toto leto 45. výročie a tak sa chystajú veľké oslavy!  Festival hudby, spevu a tanca patriaci všetkým generáciám privíta v dňoch 6. až 7. augusta 2010 v amfiteátri Červeník okrem iných glamrockovú legendu The Glitter Band, ale aj diskotékovú hviezdu rokov 70-tych a 80-tych BONEY M!
Malá hudobnícka obec pri Hlohovci bude na festivale s jedinečnou atmosférou hostiť v tomto roku skupinu, ktorá kedysi začínala ako doprovodná skupina speváka Garryho Glittera. Po rozchode pokračovali naďalej pod názvom The Glitter Band. Zakladajúci člen tejto skupiny John Rossall privezie na Slovensko všetky zásadné hity, ktoré okupovali rebríčky hitparád v 70-tych rokoch: Angel Face, Goodbye My Love, Let's Get Together Again, People Like You and People Like Me a mnoho ďalších...
Fantastickú zábavu na jubilejnom ročníku festivalu avizuje aj ďalší hviezdny hosť - BONEY M. s originálnym hlasom tejto legendárnej skupiny Marciou Barrett, ktorá valcovala a dodnes valcuje tanečné diskotéky. Marcia Barrett a jej skupina avizuje poriadnu tancovačku všetkým skôr narodeným na všetky obľúbené hity: Rasputin, Rivers of Babylon, Ma Baker, Gotta Go Home  atď. Hoci Boney M. boli oficiálne štvoricou iba Liz Mitchel a práve Marcia Barrett boli v štúdiu, keď vznikali oficiálne nahrávky tejto skupiny pod vedením producenta Franka Fariana.
V miestnom amfiteátri nebudú ani tento rok chýbať osvedčené domáce festivalové mená: Horkýže Slíže, Desmod, Gladiátor, Polemic, Arzén, Konflikt, JB Project,  ktoré doplnia aj zaujímaví hostia v podobe bratov Muchovcov z Terchovej, ale aj maďarská rocková skupina Rómeó Vérzik.
Organizátori zatiaľ taja ešte jedno meno, ktoré bude publikum na festivale s najlepšou – takmer rodinnou atmosférou určite veľmi dobre poznať. 
Pre vzdialenejších návštevníkov festivalu bude aj tento rok prichystané stanové mestečko v blízkosti ich festivalu.
Na festivale ČERVENÍK doteraz vystúpili: The Sweet /GB/, AC/DC Hells/Bells /IR/, Žlutý pes /CZ/, Desmod, Tublatanka, Zuzana Smatanová, Horkýže Slíže, Peha, Olympic /CZ/, Ivan Mládek, Support Lesbiens /CZ/, No Name, Tři sestry /CZ/, IMT Smile, Ine Kafe, Mig 21 /CZ/, Para, Naďa Urbánková/CZ/, Peter Nagy & Indigo, Janek Ledecký a Žentour /CZ/ a mnoho ďalších...
Dvojdňové vstupenky za festivalovo prijateľné ceny na
www.ticketportal.sk a viac info na www.festivalcervenik.sk.

Top