„Winter Assault Tour 2010“

„Winter Assault Tour 2010“

NAPALM DEATH (uk)
IMMOLATION (usa)
MACABRE (usa)
HYPNOS (cze)
ČAD (svk)

12. december 2010, Bratislava – Majestic Music Club


Zimná variácia letného open-air festivalu Brutal Assault je tu! Tradičný podnik Winter Assault Tour tento rok naberá podobu 333 - tri koncerty v troch dňoch a v troch krajinách.
Tohtoročný line-up nenechá nikoho v kľude. Legendárnu "nesvätú" trojicu v zložení Napalm Death, IMMOLATION a Macabre, ďalej doplnia česko-slovenskí vyslanci HYPNOS a ČAD.
Pozornosť bude logicky upriamená aj na chystaný 16. ročník festivalu Brutal Assault. Na každom z koncertov bude v predaji limitovaná edícia najlacnejších vstupeniek na BA 2011 a rovnako tak sa môžete tešiť na výpredaj festivalového merchandise z predošlých ročníkov.

Teraz ale poďme ku kapelám: 
Začať musíme u britských nestorov NAPALM DEATH. Možno však povedať o tejto kapele niečo, čo ešte nezaznelo? Štvrť storočia patrí medzi najvplyvnejšie formácie na poli extrémnej hudby a stále majú čo povedať. Dôkazom nech sú dve vypredané česko-slovenského turné v minulých rokoch. Charakteristický explozívny hudobný náter uvádza do extázy už niekoľko generácií ich fanúšikov. Poslednými dvoma albumami "Smear Campaign" a "Time Waits For No Slave" jasne deklarujú svoju extratriedu a ich invenciu a zápal im môže závidieť kdejaká kapela. 
Napalm Death sa na turné predstaví v klasickej zostave: Mark "Barney" Greenway - vokál, Shane Embury - basa, Mitch Harris - gitara, Danny Herrera - bicie. 
IMMOLATION. Aj neanglicky hovoriaci jedinec musí akceptovať podvedomú fonetickú zlovestnosť tohto mena. Je pre to dôvod. Kapela, spolu so SUFFOCATION (najdôležitejšie newyorskej deathové kombo), od roku 1986 skúma temné a neprístupná zákutia obskúrneho deathmetalového umenia. Legenda deathmetalovej hudby predstaví svoj aktuálny album "Majesty and Decay". "Nesvätý" trojlístok legiend potom uzatvárajú americkí predstavitelia "murder metalu" MACABRE. Macabre svetu ukazujú ako možno vyrábať sofistikovanú extrémnu hudbu. Hudobný mix čítajúci ingrediencie death metalu, punku, trhashu, folku, jazzu ... atď., v ktorom sa premietajú, s typickou iróniou podané  texty o najväčších masových vrahoch a zločinoch, ktoré kedy táto planéta videla. V tomto roku im vyšlo EP "Human Monsters" a na budúci rok sa pripravuje vydanie novej dlhohrajúcej platne. 
A ďalšie legenda - českého pôvodu, napriek tomu európskeho významu. HYPNOS sa s veľkou gráciou vrátili na koncertné pódiá tento rok v lete práve na festivale Brutal Assault a 4 roky spánku ako by na nich neboli poznať. Ich veľkolepý comeback preto bude pokračovať aj na nasledujúcich koncertoch po boku Napalm Death a ďalších.
Najtemnejší slovenský underground potom bude na pražskom a slovenskom koncerte reprezentovať nekompromisná "rip-corová" kapela ČAD!

www.majestic.sk
www.openrock.sk
www.myspace.com/napalmdeath
www.myspace.com/immolation
www.myspace.com/macabre
http://bandzone.cz/hypnos
http://bandzone.cz/cad
www.brutalassault.cz

 

VSTUPENKY/TICKETS na podujatie „Winter Assault Tour 2010“

Top