IL DIVO

Bratislavský hrad ovládne Esperanto lásky od IL DIVO

To, čo si mnohí milovníci spojenia klasickej hudby a svetovej popmusic len zbožne želali, sa stane skutočnosťou. Štvorica lámačov sŕdc IL DIVO mieri na Slovensko. Tenor David Miller z USA, španielsky barytón Carlos Marin, švajčiarsky tenor Urs Bühler a popový spevák Sébastien Izambard z Francúzska sa chystajú Slovákom predstaviť niečo, čo v našich končinách ešte nebolo. Bratislava zažije najpompéznejší koncert, aký kedy zažila.

Majestátnosť ich koncertov IL DIVO spočíva okrem ich charizmy a úžasných hlasov aj v prostredí, kde spievajú. Sú to najmä hrady, mestské opevnenia a historické stavby. Inak tomu nebude ani na Slovensku a ich vystúpenie s orchestrom sa bude konať na nádvorí Bratislavského hradu pod holým nebom 11. augusta. V Chorvátskej Pule prišlo na ich koncert v rímskom amfiteátri z 3. storočia p.n.l. takmer 40-tisíc fanúšikov a v roku 2009 na štadióne El Palau Sant Jordi v Barcelone ich obdivovalo dokonca až 70-tisíc ľudí. Ich slovenský koncert však nebude žiadnou masovou záležitosťou a dostať sa naň môžu len tí najrýchlejší, ktorým sa podarí uloviť cennú vstupenku z obmedzeného počtu vo voľnom predaji.

IL DIVO vzniklo po dôkladnom hľadaní vhodných kandidátov a na svedomí to mal britský hudobný guru Simon Cowel. O ich kvalite svedčí aj fakt, že boli pozvaní spievať napríklad na inauguráciu amerického prezidenta Baracka Obamu, s Toni Braxton naspievali hymnu k MS vo futbale 2006 a podarilo sa im zosadiť Robbieho Williamsa z UK Chart. Získali tiež prvenstvo v hitparádach 13 krajín sveta. Tajomstvo ich úspechu spočíva vo vášni a zdržanlivosti, ktoré sa ukazujú ako neodolateľné afrodiziakum. Všetci štyria využívajú emocionálne Esperanto lásky a reflektujú multikultúrny a multinárodný charakter tejto skupiny. Ich skladby sú totiž vo viacerých jazykoch. Len skladbu Hallelujah z koncertu v Pule, naspievanú v španielčine si na Youtube.com pozrelo spolu viac, ako 5 a pol milióna ľudí.

Viac informácií na:
www.ildivo.com

Vstupenky čoskoro v predaji.

The Power Of Love

Amazing Grace

The Adagio


 

Top