St. Petersburg Festival Ballet- Luskáčik

St. Petersburg Festival Ballet- Luskáčik 
 
Luskáčik
Názov podujatia: St. Petersburg Festival Ballet - Balet Luskáčik
Dátum/Date: 7.1.2012 a 8.1.2012 o 16:00hod.
Miesto konania/ Place of event: Istropolis

St. Petersburg Festival Ballet je znamenitý baletný súbor, ktorý je stelesnením všetkého, čo sa nazýva ruskou školou klasického baletu – prísnu eleganciu klasiky, svieži dych 21. storočia, dokonalú techniku prevedenia a neskrotnú šírku ruskej duše v spojení s naozaj kráľovskou nádherou kostýmov a kulís.
V rámci veľkého európskeho turné zavítajú aj na Slovensko,  do Bratislavy.

Umeleckým vedúcim a inšpirátorom St. Petersburg Festival Ballet je ruský národný umelec, nositeľ Ruskej štátnej ceny a laureát Medzinárodnej baletnej súťaže Jurij Petuchov, ktorý má za sebou bohaté inscenačné a organizačné skúsenosti. Po dlhé roky pôsobil ako umelecký vedúci Sanktpeterburského štátneho akademického divadla baletu Leonida Jakobsona.
V súbore hosťujú jedni z najlepších umelcov hlavných peterburských baletných telies. Tento baletný súbor je tiež nerozlučne spätý s menom geniálneho majstra Jurija Grigoroviča, ktorý s ním spolupracuje od roku 1993. Predstavenie „Luskáčik“ uvidia naši diváci práve v jeho naštudovaní, so scénickou výpravou legendárneho scénografa Simona Virsaladzeho, autora kostýmov a kulís najlepších divadelných inscenácií Máriinskeho divadla (Maríjinskij ťeatr) a Veľkého divadla (Boľšoj ťeatr).

www.artpartner.cz
 
VSTUPENKY/TICKETS na podujatie St. Petersburg Festival Ballet- Luskáčik

Top