WOLFGANG FLÜR (ex-KRAFTWERK)

Electrify Your Mind_FM (electronic pioneer)

 Special DJ guest WOLFGANG FLÜR (ex-KRAFTWERK). Pri otázke kto bol inšpiráciou pre vznik a tvorbu Depeche Mode, The Cure, Mobyho, Muse, ale aj mnohých ďalších, odpoveď by bola jednoznačná – KRAFTWERK. Dűsselfdorský elektorpodnik, alebo pionieri elektornickej hudby, aj takéto prívlastky má skupina, ktorá vznikla už koncom 60-tych rokov.


Slovenskí fanúšikovia sa celej kapely na našom území zatiaľ nedočkali. Poslednú marcovú sobotu však budú mať fanúšikovia sviatok, do Bratislavy zavíta Wolfgang Flűr, ktorý v kapele pôsobil počas ich najúspešnejšieho obdobia (1973-1987), bol pri všetkých zásadných hitoch a úspechoch skupiny (piesne Autobahn, Trans-Europa Express, Die Roboter, Das Modell,…).

Wolfgang Flűr sa predstaví ako DJ na akcii Electrify Your Mind, ktorá sa bude konať v sobotu 31. marca v bratislavskom Nu Spirit Clube. Kraftwerk bez Wolfganga Flűra je ako Depeche Mode bez Alana Wildera, stále funguje, ale skalným fanúšikom tam niečo chýba… Dnes sa 64-ročný hudobník venuje svojmu hudobnému projektu Yamo, produkuje a spolupracuje s inými umelcami, ale hlavne po celom svete vystupuje ako DJ.


Špičková elektronická hudba v štýle KRAFTWERK a ku tomu projekcia s archívnymi fotografiami a videami z éry skupiny. Večer na ktorý sa nezabúda. Wolfgang Flűr sa do Bratislavy mimoriadne teší: „Na slovenské publikum som počul iba výborné reakcie, teším sa, že sa budem môcť o tom presvedčiť. Nu Spirit Club vyzerá naozaj skvele a celý koncept akcie Electrify Your Mind je mi sympatický, preto som prijal pozvanie a teším sa na Vás.“ Hudobník do Bratislavy pricestuje už o deň skôr a chce si ísť pozrieť bratislavské kluby. Večer pred akciou zavíta do Rádia FM ako hosť dvojice Baláž & Hubinák. Počas večera budú Wolfgangovi supportovať DJ´s Diablo & Krto a Richard Riegel aka DJ Liquid. Počas večera bude znieť hudba v štýle Kraftwerk, new wave, electrohouse, synth-pop, ale aj indie pop, glamour či electro clash.

VSTUPENKY/Tickets WOLFGANG FLÜR (ex-KRAFTWERK)

Top