ÓLAFUR ARNALDS

ÓLAFUR ARNALDS

Date: 30. 5. 2013 o 19:00 hod.
Venue: LOFT! Bratislava
Cena: od 20,- Eur

Ólafur Arnalds
Mladý talentovaný Islanďan Ólafur Arnalds sa po dvoch rokoch vracia do Bratislavy. V rámci európskeho turné odohrá svoj štvrtý slovenský koncert vo štvrtok 30. mája v klube Loft!
Zdá sa, že dvadsaťšesťročný hudobník je nezastaviteľný. Za ostatných šesť rokov vydal tri albumy, štyri EP, hudbu k baletu, niekoľko soundtrackov a koncertoval po celom svete. Od metalu prešiel k neo-klasike, ambientu, elektronike a post-rocku. Debutový album Eulogy for Evolution vydal v roku 2007, o tri roky neskôr nasledoval pozitívnejší ...And They Have Escaped the Weight of Darkness. Minulý rok nahral EP Stare so svojím najlepším kamarátom Nilsom Frahmom, ktorý je aj jeho veľkým hudobným vzorom.
Ólafur má blízko aj k filmovej hudbe, ktorej sa v poslednej dobe intenzívnejšie venuje. Na konte má soundtrack k americkému filmu Another Happy Day z roku 2011, prispel aj do The Hunger Games a len nedávno dokončil hudbu pre britský detektívny seriál Broadchurch. Okrem iných ho ovplyvnili aj Clint Mansell, Philip Glass či Ryuichi Sakamoto.
V máji sa v Bratislave predstaví so svojím posledným albumom For Now I Am Winter vydaným koncom februára na labeli Mercury Classics. Pôvodne album pripomínal jeho staršie nahrávky, Ólafur sa ale rozhodol urobiť krok vpred. Prizval na pomoc orchester, speváka a pridal oveľa viac elektroniky. S vokálmi mu vypomohol Islanďan Arnór Dan, ktorý zložil texty a spieva na štyroch skladbách. Ostatné sú, tak ako je u Arnaldsa zvykom, inštrumentálne.
Názov aktuálneho albumu hovorí, že Ólafur je zima. No tejto zimy sa netreba báť, nie je o chlade, ale o melanchólii a útulnej atmosfére. Príďte na Ólafurov koncert spomaliť a dať si pauzu od každodenného uponáhľaného sveta.

Koncert bude na sedenie.

VSTUPENKY/TICKETS na podujatie ÓLAFUR ARNALDS

Top