UPRISING REGGAE FESTIVAL 2013

Šialená tanečná senzácia prichádza na Uprising: Buraka Som Sistema

Na letnom Uprising Reggae Festivale má svoje tradičné miesto aj mimožánrová hudba a večerný program býva pravidelne zavŕšený niečim extra. Tento rok prichádza na bratislavské Zlaté piesky naozaj šialená tanečná senzácia z Portugalska. Svieže rytmy kuduro vo fúzii s elektronikou prídu predstaviť Buraka Som Sistema, nový headliner Uprisingu 2013. Bláznivá partička z Lisabonu je v súčastnosti najhorúcejším predstaviteľom progresívnej klubovej scény.
Sú to práve Buraka Som Sistema, vďaka ktorým sa zvuk afrického kudura dostáva do Európy. Tento projekt inšpirovaný hip-hopom a drum'n'bassom spája tradičné africké rytmy, kuduro, brazílsky carioca funk s moderným elektro zvukom 21.storočia a vzniká štýl nazývaný aj "ghettotech" alebo "progressive kuduro". Skupina, ktorá má na konte aj MTV European Music Award, vznikla v roku 2006 a tvoria ju producenti Dj Riot, Branko aka Li'l John, Conductor a na mikrofóne Kalaf a Blaya. Buraka vydali 3 albumy na ktorých spolupracovali s interpretmi ako M.I.A., Terry Lynn, Petty, Dj Znobia, či Sara Taveres.
Popri reggae sa na Uprisingu každoročne dosýta vyžijete aj v rytmoch dubu, dubstepu, dnb, balkánu, electro-swingu a tentokrát aj ghettotechu a kudura. Okrem Buraka Som Sistema v plnej live zostave sa môžete tešiť aj na Dub Incorporation, Mellow Mood, Busy Signal, Protoje, Macka B, Mad Professor, Mungo's Hi Fi či Channel One. To všetko v Bratislave na záver leta, 23. a 24. augusta. Lístky aktuálne kúpite v sieti Ticketportal za €30, alebo osobne v Batelieri na Továrenskej 14 za €25.
Pokiaľ sa však neviete dočkať leta, máme pre vás ideálnu párty. Už 31.mája sa totiž v Bratislave koná veľká Outlook & Uprising Festival Launch Party, kde vystúpia Dj Vadim, Soom T, Symbiz Sound, Dirty Dubsters, či domáci Gleb, Rida Radar a N3O. Viac info na
www.kulturise.sk.
Viac o festivale:
www.uprising.sk
www.fb.com/uprisingreggaefstival

BURAKA SOM SISTEMA youtube:
Sound Of Kuduro --
http://youtu.be/4CkXhtw7UNk
Hangover (BaBaBa) -- http://youtu.be/wOMe-8Tf1Y0
Kalemba (Wegue Wegue) -- http://youtu.be/OpYR7ilLbfo
Up All Night -- http://youtu.be/xoIBJl-UxD0
Tira O Pe -- http://youtu.be/4mH0iDUB6P8
Buffalo Stance -- http://youtu.be/j39CI-qpswA
Yah! -- http://youtu.be/K_2-k-V6Dbg

VSTUPENKY/TICKETS na podujatie UPRISING REGGAE FESTIVAL 2013

Top