Children of Bodom, Kamelot aj Soilwork už o pár dní v Bratislave!

Týždeň metalových legiend čaká od stredy do nedele bratislavský klub MMC. Nádielku poriadnych koncertov odštartuje fínska metalová legenda Children of Bodom v stredu  20. novembra. V piatok 22. novembra otrasú rovnakým priestorom americkí priekopníci progresívneho metalu Kamelot a v nedeľu 22. novembra zavŕši dielo skazy švédsky metalový klenot Soilwork. So všetkými tromi kapelami pricestujú aj zaujímaví hostia. Vstupenky predáva sieť Ticketportal.

Children of Bodom je jedna z najslávnejších fínskych hudobných skupín. Názov skupiny pochádza z doteraz neobjasnej trojnásobnej vraždy kempujúcich teenagerov, ktorá sa stala v lete roku 1960 pri jazere Bodom. Do dnešného dňa vydala skupina osem štúdiových albumov vrátane aktuálneho Halo of Blood. Medzi najznámejšie skladby patria Downfall, Hate me, In your face, Angels Don’t Kill či Everytime I die.

Americká metalová kapela Kamelot je na scéne od roku 1991. Reprezentanti progresívneho, symfonického power metalu majú na konte 10 radových albumov, dve best-of nahrávky a jedno live DVD. Najnovší štúdiový album Silverthorn vydali na jeseň roku 2012. V zhruba rovnakom čase zaujal post hlavného speváka kapely Švéd Tommy Karevik, známy aj zo skupiny Seventh Wonder.

Švédsky metalový klenot Soilwork sa zrodil v meste Helsingborg v roku 1995. Za takmer dvadsať rokov kariéry sa skupina predstavila po boku takých velikánov ako Black Sabbath či Iron Maiden, absolvovala desiatky vystúpení s kapelami Lamb of God či Killswitch Engage. Skupina aktuálne vydala prvý dvojalbum melodického death metalu v dejinách a Slovensko ho zažije v koncertnej premiére!

Octopus promotion organizovala na Slovensku tento rok koncerty skupín Korpiklaani, Metsatöll, Sabaton, Eluvetie, Stratovarius, Amaranthe, Pain of Salvation,  Anneke van Giersbergen, King Diamond, Bad Religion či Betraing the Martyrs. Okrem trojice metalových akcií chystá Octopus podujatia aj na rok 2014. Vo februári to bude Kataklysm a v marci koncert legendárnych Within Temptation.

Children Of Bodom
Dátum: 20.11.2013
Čas: 20:00 hod.
Miesto konania: Majestic Music Club, Bratislava

Kamelot & Revamp
Silverthorn Over Europe Tour 2013
Dátum: 22.11.2013
Čas: 20:00 hod.
Miesto konania: Majestic Music Club, Bratislava

Soilwork, Sybreed & Keep of Kalessin
Dátum: 24.11.2013
Čas: 20:00 hod.
Miesto konania: Majestic Music Club, Bratislava

Kataklysm, Krisium, Fleshgod Apocalypse
Dátum: 04.02.2014
Čas: 20:00 hod.
Miesto konania: Majestic Music Club, Bratislava

Within Temptation
Dátum: 12.03.2014
Čas: 20:00 hod.
Miesto konania: Refinery Gallery, Bratislava

Top