Gábor Presser - Benefičný koncert OZ Minorma

Gábor Presser v Bratislave

Gábor Presser, najväčšia maďarská hudobná hviezda posledných štyroch desaťročí, bude koncertovať v Bratislave. V koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu vystúpi 13. decembra 2013.
 
Napriek tomu, že Gábor Presser je na výslní hudobnej scény už vyše 40 rokov, jeho prvý sólový koncert sa uskutočnil len pred pár rokmi. Po niekoľkých grandióznych vystúpeniach s desiatkami hudobníkov a zboristov na pódiu sa rozhodol vystupovať sám, s vlastným klavírnym sprievodom. V intímne ladenom prostredí zahrá osobný, komorne aranžovaný výber z množstva svojich rockových a popových hitov, muzikálových, divadelných a filmových melódií.

Gábor Presser, autor nezabudnuteľných hitov, skvelý klavirista, sugestívny spevák, obľúbený producent a vtipný glosátor, bol v šesťdesiatych rokoch členom a autorom prvých albumov skupiny Omega. Neskôr sa s vlastnou rockovou kapelou Lokomotiv GT etabloval aj v Západnej Európe a USA.

Na decembrovom koncerte bude Presserovi robiť spoločnosť aj Tamás Szabó (ústna harmonika).

Organizátorom podujatia je o.z. Minorma, ktorý už druhý rok organizuje benefičný koncert, výťažok z ktorého je použitý na financovanie mentorského programu Forma. "Cieľom mentorského programu Forma je podpora vybraných, umelecky nadaných mladých ľudí spomedzi národnostných menšín. Program realizujeme v spolupráci so strednými školami, ktoré nominujú žiakov, ktorí dostanú možnosť zúčastniť sa päťdňového tábora, kde sa im venujú profesionáli z prostredia divadla, hudby, tanca či výtvarných umení a pomáhajú im rozvíjať ich talent," opisuje mentorský program Gábor Bindics, riaditeľ Minormy.

VSTUPENKY/TICKETS na podujatie Gábor Presser - Benefičný koncert OZ Minorma

Top