HARMONIKOVICA 2014

HARMONIKOVICA 2014

Koncert popredných hráčov na ústnu harmoniku.  Dňa 7. marca 2014 v klube Hlava XXII sa uskutoční II. ročník Festivalu ústnej harmoniky “Harmonikovica 2014”
Pozývame všetkých priateľov a fanúšikov dobrej hudby na výnimočný večer plný  zábavy a hlavne dobrej hudby v podaní skvelých hráčov bravúrne ovládajúcich techniku tohto  najmenšieho hudobného nastroja.
Predstavia sa: Erich “Boboš” Procházka a Marek Wolf
Mátyás Pribojszki
Ondrej Tkáč
Juraj Schweigert
Filip Puchert
Pavol Plevčík
a ďalší


Mátyás Pribojszki (HU)
jeden výnimočný talent vo svete ústnej harmoniky. Cíti sa doma v modernej harmonike, ale taktiež aj v tradičnom “old school” spôsobe hrania. Roky praxe s jeho kapelou vycibrili jeho tón, frázovanie a kompozičné schopnosti.  Svetoznámy harmonikár Steve Baker sa o ňom sám vyjadril “ Je to harmonikár nie len na počúvanie ale aj na pozeranie. Mátyás je aj vynikajúci showman, o čom sa budete môcť presvedčiť naživo.

Erich "Boboš" Procházka
je koncertným hráčom viac ako 20 rokov a ako virtuóz fúkacej harmoniky je aj vyhľadávaným štúdiovým  hráčom. Svedčí o tom spolupráca na viac ako 100 žánrovo rôznorodých štúdiových projektoch štýlov blues, rock, pop, šansón, jazz ale aj metal. Patria medzi ne napríklad platne hudobných skupín a sólistov: Vidiek, Richard Müller, Peter Lipa, Pavol Hammel, Andrej Šeban, Hex, Janko Lehotský, Robo Grigorov, Jana Kocianová, Gabriel Jonáš, Fermata, Tublatanka, Szidi Tobias, Miro Noga, Peci Uherčík a veľa ďalších.

Ondrej Lazár Tkáč
Kňaz, zabávač, nenapodobniteľný harmonikár, vyštudovaný polygraf, milujúci insitné umenie, člen úderného tímu roznášajúceho po Slovensku posolstvo dobra....no predovšetkým kapucín.

Juraj Schweigert
je technicky vyspelý a feelingový hráč na ústnu harmoniku. Kombinácia bluesu a swingu. Jazzovo-bluesové štandardy a originálne kompozície.

Pavol Plevčík
vynikajúci hráč na ústnej harmonike, herec, spevák a showman. Môžete ho poznať z rôznych televíznych inscenácií ako talentovanho herca (ako napr. Chlapi neplačú), ale aj ako fantastického harmonikára z hudobno-zábavnej show Legendy popu. Máte sa na čo tešiť!

Filip Puchert
posledný prírastok do rodiny slovenských harmonikárov. Vyrastal na Kube, kde žil a pričuchol si k hudobnému umeniu. Silu jeho pľúc, ktoré mu dovolia neopakovateľne fúkať na ústnu harmoniku a vyľúdiť tak tóny, ktoré sa vám vryjú do uší.
Na Harmonikovici bude možnosť vyhrať ústne harmoniky. Budú usporiadané rôzne zábavne súťaže, kde si odvážlivci budú môcť zobrať domov svoju vlastnú fúkaciu harmoniku!

VSTUPENKY/TICKETS na podujatie HARMONIKOVICA 2014

Top