3 x instruments - accordions  -  MC

3 x instruments - accordions - MC

Dátum :
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Miesto : DK Lúky , 28.04. 2017 o 19:30 h.

3  x  INSTRUMENTS  -  ACCORDIONS 

 Music club

Denis Marco Dubjel

Ana Krsmanović

František Kubiš

  DENIS MARCO DUBJEL

Denis Marco Dubjel (1999) začal študovať v ZUŠ v Kysuckom Novom Meste v roku 2005 hudobný odbor – klávesový akordeón v triede Mgr. art Ivana Hudeca. V roku 2008 vymenil klávesový akordeón za gombíkový, tzv. bajan a od svojich 14-tich rokov je hráčom aj na digitálny akordeón. V roku 2008 - 2009 spolupracoval s miestnym detským folklórnym súborom Jedľovinka, v roku 2009 aj s miestnym ženským speváckym a tanečným súborom Margaréty, s ktorými sa zúčastnil viacerých vystúpení na Slovensku i v Čechách. V súčasnosti je žiakom II. stupňa ZUŠ Kysucké Nové Mesto naďalej pod vedením Mgr. art. Ivana Hudeca a od 2014 je zároveň študentom 5-ročného bilingválneho gymnázia v Čadci. 

  ANA KRSMANOVIĆ

Ana Vyparinová Krsmanović je rodáčkou z Belehradu, kde absolvovala strednú hudobnú školu "dr. Vojislav Vučković" v triede profesorky B.Radosavljević. Následne úspešne ukončila odbor hra na akordeóne na bratislavskej Vysokej škole múzických umení v triede doc. Borisa Lenka.

Počas štúdia sa zúčastnila rôznych interpretačných kurzov, z čoho treba vyzdvihnúť semináre prof. Fridricha Lipsa v Srbsku, prof. Teodora Anzelottiho, Mati Rantanena a Huga Notha v Švajčiarsku.

   FRANTIŠEK KUBIŠ

Pochádza zo srdca Podpoľania, z Detvy.

Pod vedením pani učiteľky Anny Hodúlovej v detvianskej ZUŠ získal základy v hre na akordeón. Na konzervatóriu J. L. Bellu v Banskej Bystrici študoval hru na akordeón pod vedením Mgr. art. Martina Vaculčiaka. Po úspešnom ukončení štúdia pokračoval štyri roky na VŠMU v Bratislave u Prof. Rajmunda Kákoniho.

Folklór patrí aj do oblasti Podpoľania a František Kubiš sa už od mladých liet venoval ľudovej hudbe (DFS Matičiarik, vlastná ĽH Perina – neskôr Con fuoco trio, FS Haviar).

 

 

Na mape

Top