Art of Livin - Joris Roelofs

Art of Livin - Joris Roelofs

Dátum :
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

13. 10. 2008 o 20:00 h
Klub za zrkadlom, Rovniankova 3, Bratislava
Cena v predpredaji: 250,- Sk / 8,29 EUR
Cena na mieste: 300,- Sk / 9,96 EUR

13.10.2008 (pondelok) vystúpi o 20:00 v Klube za zrkadlom - Petržalka v rámci svojho európskeho turné holandský jazzový supertalent Joris Roelofs. Iba dvadsaťdvaročný hráč na altsaxofón, klarinet a flautu už stihol absolvovať angažmán vo Vienna Art Orchestra a Amsterdam Metropole Orchestra, kde si zahral s takými velikánmi ako John Marshall, Gary Smulyan, Ralph Peterson, Pete King a Jimmy Halperin.
Už počas štúdia na Conservatory of Amsterdam získal niekoľko prestížnych ocenení, ako holandskú Deloitte Jazz Award a americkú Stan Getz/Clifford Brown Fellowship Award. Pravidelne vystupuje na festivaloch v Európe i Spojených štátoch.
Hľadajúc nové inšpirácie pre svoj hudobný prejav sa tohto roku presťahoval do New Yorku, kde vydal svoj debutový sólo album, ktorý kritika označila za „zatiaľ najprogresívnejší prístup k jazzovým klasikám, popretkávaný vlastnými skladbami vykazujúcimi svieži a inovatívny prístup.“
Po turné v Amerike svoj album predstaví aj európskemu publiku. Okrem klubov a sál vo Viedni, Haagu a Amsterdame zavíta aj do Bratislavy. Na vystúpeniach ho budú sprevádzať Ari Hoenig na bicích, Aaron Goldberg na klávesoch a Matt Penman na kontrabase.
Joris Roelofs sa nebojí žiadneho experimentu a na svoj bratislavský koncert prizval aj slovenských Vjs združených pod hlavičkou Euforion Visual Crew.


 

Na mape

Top