BILL FRISELL & THOMAS MORGAN (USA)

BILL FRISELL & THOMAS MORGAN (USA)

Dátum :
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Po vypredanom minuloročnom koncerte Jakob Bro Trio Vám prinášame ďaľších interpretov z prestížneho nemeckého vydavateľstva ECM Records.

V apríli vystúpi v Tančiarni jedna z najvýraznejších a najvplyvnejších postáv (nielen) jazzovej scény súčasnosti - gitarista Bill Frisell, spolu s Thomasom Morganom (kontrabas) a ich novým albumom Small Town.

Americký hudobník s cenou Grammy získal pätnásťkrát titul "Jazz Guitarist of the Year" v rebríčku magazínu Downbeat. Výnimočná muzikalita, zmysel pre melodiku i netradičnú harmóniu, cit pre improvizáciu a zvukové plochy, inovatívne hudobné experimenty, ale hlavne nezameniteľný rukopis s prvkami jazzového mainstreamu, rocku, blues, bluegrassu, ranej country & western music i klasickej hudby až po neohraničené vplyvy world music – to všetko skĺbil vo svojom prejave americký gitarista Bill Frisell (*1951), ktorého uvidíte v slovenskej premiére. Koncert sa uskutoční pri príležitosti 25. výročia partnerstva Spojených štátov amerických a Slovenskej republiky.

Koncert sa uskutoční uprostred sály s divákmi sediacimi v kruhu. Nenechajte si ujsť túto jedinečnú príležitosť zažiť svetovú hudbu v komornom prostredí. Kapacita je obmedzená. 

Zľavy: bez nároku na zľavy. 

Vstupenky na podujatie si môžete zakúpiť len prostredníctvom internetu vo forme služby HOMEticket - doma vytlačených vstupeniek. Tickets for this event can be purchased only through the Internet as a HOMEticket - home printed tickets. 

Na mape

Top