Bratislava Jazz days 2017

Bratislava Jazz days 2017

Date : 20. - 29. October 2017
Location: Incheba EXPO Arena Bratislava, Ateliér Babylon, Bratislava

Tickets

Friday
20
Oct
19:00
Bratislava Jazz days 2017
Incheba EXPO Arena

Bratislava

Bratislava Jazz days 2017
Incheba EXPO Arena

Bratislava

* 3-day ticket 20.- 22.10. 2017
Saturday
21
Oct
19:00
Bratislava Jazz days 2017
Incheba EXPO Arena

Bratislava

Sunday
22
Oct
18:00
Bratislava Jazz days 2017
Incheba EXPO Arena

Bratislava

Sunday
29
Oct
19:00
Bratislava Jazz days 2017

Event description

The 43rd Bratislava Jazz days Slovenská Sporiteľňa will take place on the 20.-22.10.2017 again at the Incheba EXPO arena and on the 29th of October at Atelier Babylon. 
On Friday the 20th of October, the performing headliner will be a jazz legend, trumpeter, and two time Grammy winner Roy Hargrove with his quintet, which combines jazz, funk, hip-hop and soul.
On Saturday the 21st of October, the celebrity band Blood Sweat & Tears will tear up the stage with their full repertoire. 
On Sunday the 22nd of October the multi-instrumentalist, keyboardist, producer, one of the biggest stars from Brooklyn and a Grammy holder will show his version of a mixture of jazz, soul and gospel with his group Cory Henry & the Funk Apostles.
And on Sunday the 29th of October we prepared a special concert of the legendary bass player and multi-instrumentalist, producer and musician Marcus Miller with his new project for you.

Just like every year, for our loyal fans we have the first 100 seating day tickets for a special price of 19,00,-EUR!!!

PIATOK 20.10.2017 Incheba

Ľudové Mladistvá je hudobný projekt mladého skladateľa, a klaviristu Martina Majla Štefánika. Deväťčlenná skupina spája prvky folklóru, jazzu, vážnej, aj modernej hudby. 

Harfistka a speváčka Laura Perrudin je senzáciou francúzskeho jazzu. Jej nový album “Poisons & Antidotes” produkoval Valgeir Sigurdsson, ktorý je aj za nahrávkami hviezd ako Björk, Sigur Rós, Feist, či CocoRosie. 

Hailey Tuck je mladá retrojazzová diva. Američanka najprv prerazila v parížskych kluboch. Čoskoro vydáva debutový album na Sony Music, aby so svojim neodolateľne šarmantným jazzom v štyle 30. rokov podmanila celý svet.

Americký trubkár Roy Hargrove je živá legenda: získal dve ceny Grammy, s vlastnou afrokubánskou kapelou Crisol, a za koncertnú nahrávku s Herbiem Hancockom a Michaelom Bol lídrom kultového progresívneho zoskupenia The RH Factor, vydal 18 sólových albumov na značkách Novus a Verve. 


SOBOTA 21.10.2017 Incheba

Štartovacím bodom hudby skupiny Vertigo je síce jazz, ale zvuk česko-slovenského sextetu je vďaka kreativite, improvizácie, a sofistikovanej kompozície prekvapivý a originálny, miestami zasahujúci až do oblasti súčasnej vážnej hudby. 

Amit Friedman je hviezdnym súčasným izraelským hráčom na saxofón. Friedman je zároveň popredným skladateľom, ktorý do klasického jazzu mieša vplyvy hudieb Blízkeho východu. 

Najväčším prekvapením a objavom minuloročných jazzákov bola anglická skupina GoGoPenguin. Teraz vám prinášame slávnu kapelu, ktorá ju inšpirovala. Portico Quartet je už desať rokov stálicou britského moderného jazzu. Osobitým prvkom v hudbe Portico Quartet je hang drum. V akustickom jazzovom zvuku kapely sa nájdu vplyvy elektroniky, súčasnej vážnej hudby, ambientu. 

Blood, Sweat & Tears je kapela, ktorá pred päťdesiatimi rokmi vymyslela, a etablovala jazzrock. Originálna a nápaditá hudobná fúzia bola od začiatkov viac, ako len bluesrock doplnený o dychovú sekciu. Už rok po svojom vzniku dostala skupina cenu Grammy za najlepší album roka. Blood Sweat & Tears je stále aktuálnou bandou fantastických hudobníkov s výborným spevákom, a neskutočným repertoárom. 


NEDEĽA 22.10.2017 Incheba

“For Jaco” je jedným z najlepších slovenských jazzových albumov z roku 2016. Eugen Vizváry svoj druhý sólový počin venoval Pastoriousovi. Album je plný skvelých hudobných nápadov, a plnokrvnej fusion. Podobne ako album, aj koncert ponúkne Jacove aj Vizváryho skladby, a fantastických hudobníkov.

Hviezdnu sólovú kariéru Shayna Steele odštartovala pred troma rokmi. Na jej albume “Rise” hosťovali legendy ako Christian McBride, a Marcus Muller. Shayna predtým bola už vyše desať rokov v americkej špičke doprovodných a hosťujúcich vokalistiek, vystupovala s hviezdami ako Lizz Wright, Bette Midler, John Legend, Queen Latifah, Dolly Parton, Rihanna, a Kelly Clarkson. Ako speváčka absolvovala päťfestivalové turné so skupinou Snarky Puppy, vrátane koncertu na North Sea Jazz Festival. 

Gospel a groove, funk a jazz. Cory Henry & The Funk Apostles je momentálne tou najvychytenejšou americkou koncertnou jazzfunkovou kapelou. Kapelník Cory Henry je talentovaný multiinštrumentalista, na orgáne značky Hammond je ale priam geniálny. Už teraz ho spomínajú medzi najlepšími hráčmi všetkých čias. V novej kapele sa predstaví aj ako fantastický spevák. Talent, energia, číra radosť z hudby. 


NEDEĽA 29.10.2017 Ateliér Babylon

Američan Marcus Miller je jedným z najlepších žijúcich basgitaristov. Hral na šiestich albumoch Milesa Davisa, bol jeho najväčším obľúbencom. Ocenenie Grammy dostal nielen ako producent hviezd ako Luther Vandross, David Sanborn, Chaka Khan, Wayne Shorter, a Miles Davis, ale aj za dva svoje sólové jazzové albumy. Dodnes má na konte viac ako 500 nahrávok a spoluprác. Miller kompletne pripravil Davisov kultový album “Tutu”. Zložil hudbu k množstvu filmov. Marcusa Millera privítame na našom festivale s novým sólovým albumom, aj s novou kapelou. 

Gallery

On map

Top