DAVIS CUP: Slovensko - Poľsko

DAVIS CUP: Slovensko - Poľsko

Dátum : 15. - 17. septembra 2017
Miesto: AEGON aréna, Bratislava

Vstupenky

Piatok
15
Sep
15:00
DAVIS CUP: Slovensko - Poľsko
Sobota
16
Sep
15:00
DAVIS CUP: Slovensko - Poľsko
Nedeľa
17
Sep
15:00
DAVIS CUP: Slovensko - Poľsko

Popis podujatia

Davis Cup Slovensko – Poľsko
15. – 17. SEPTEMBRA 2017, AEGON ARÉNA, BRATISLAVA

2. kolo play off o zotrvanie v I. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára

Stretnutie Slovensko – Poľsko na antuke v AEGON aréne v Bratislave bude pre domáci tím príležitosťou na revanš. V daviscupovej histórii sa stretli Slovensko a Poľsko dva razy. V prvom súboji II. skupiny euro-africkej zóny zvíťazili Slováci v septembri 1996 na koberci v Trnave 4:1. Oveľa atraktívnejšie bolo stretnutie play off o postup do svetovej skupiny v roku 2015 v Gdyni. Slovensku išlo o návrat medzi elitu po desiatich rokoch, Poľsko ešte vo svetovej skupine nehralo. Poliaci sa iba druhý raz v histórii prebojovali do baráže o elitu, vybrali tvrdý povrch v hale. Mečíř nominoval štvoricu, ktorá sa postarala predtým o víťazstvo na rumunskej antuke. Stretnutie úspešne otvoril Kližan výhrou nad Przysieznym. Prvý hráč domácich Jerzy Janowicz však proti Gombosovi vyrovnal na 1:1. Dvojica Zelenay, Martin prehrala s deblovými špecialistami Matkowskim s Kubotom. Kližan však v nedeľu v súboji s Janowiczom vyrovnal na 2:2 a udržal slovenské nádeje. Žiaľ, Gombos nezvládol obrovský tlak a prehral s Przysieznym. ,,Nikto by nechcel byť v koži Gombosa,“ povedal kapitán Miloslav Mečíř. Poďakoval sa svojim hráčom za veľkú bojovnosť. Ocenil vystúpenie Kližana, ktorý ako tímový líder vyhral v roku 2015 v 7 daviscupových zápasoch 20 setov a nestratil ani jeden.
Dobré by bolo, keby aj na septembrové bratislavské stretnutie s Poľskom mal Mečíř tím z najlepších hráčov. Vyberať by mal z týchto: Martin Kližan, Norbert Gombos, Lukáš Lacko, Jozef Kovalík, Andrej Martin, Igor Zelenay.
Poľský kapitán Radoslaw Szymanik by iste chcel mať v tíme Jerzyho Janowicza, ktorý už bol v rebríčku 14. na svete. Po zranení sa usiluje o návrat do svetovej stovky. Zo singlistov by sa v Bratislave mal predstaviť niekto z trojice Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Michal Przysiezny. Z deblistov si Poliaci môžu vyberať – najlepší je Lukasz Kubot, čerstvý víťaz Wimbledonu, 4. na svete v rebríčku štvorhry. Výborní sú aj Marcin Matkowski a Mariusz Fyrstenberg.

Slovensko odvrátilo zostup do II. skupiny euro-africkej zóny v piatich prípadoch: 2009 Macedónsko, 2010 Bielorusko, 2011 Ukrajina, 2012 Portugalsko, 2013 Švédsko. Teraz nasleduje šiesty pokus -s Poľskom.

CENY VSTUPENIEK A PROGRAM
SLOVENSKO – POĽSKO 15. – 17. SEPTEMBRA 2017
2. kolo play off o zotrvanie v I. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára
AEGON ARÉNA, BRATISLAVA
PIATOK, 15. septembra 2017 15.00 h prvá a druhá dvojhra........................ 10 €
SOBOTA, 16. septembra 2017 15.00 h štvorhra............................................... 5 €
NEDEĽA, 17. septembra 2017 15.00 h záverečné dvojhry............................ 10 €

Zľavy: bez nároku na zľavy.

Galéria

picture DAVIS CUP: Slovensko - Poľsko

Na mape

Top