Duo Wen-Hui Tsai (Taiwan) a Jana Bezek (Slovensko)

Duo Wen-Hui Tsai (Taiwan) a Jana Bezek (Slovensko)

Dátum : 27. júna 2017
Miesto: Koncertná sieň Klarisky, Bratislava

Vstupenky

Utorok
27
Jún
19:00
Duo Wen-Hui Tsai (Taiwan) a Jana Bezek (Slovensko)

Popis podujatia

Dátum/Date: 27.06.2017 o 19.00 h
Miesto konania/Place of event: Koncertná sieň Klarisky, Bratislava


Ide o jeden zo série dvoch koncertov taiwanskej jazzovej speváčky na Slovensku, ktorú slovenská klaviristka Jana Bezek prizvala k spolupráci. Spoznali sa na medzinárodnej vokálnej súťaži Voicingers 2016 v Poľsku, kde Wen-Hui Tsai postúpila do finále. Hudobné porozumenie a vzájomná inšpirácia ich motivovali k ďalšiemu spoločnému hraniu. Jana Bezek sa rozhodla využiť prítomnosť Wen-Hui Tsai v Európe a predstaviť jej hudbu slovenským poslucháčom.

Repertoár programu pozostáva z autorskej hudby taiwanskej speváčky, tiež z tradičných piesní taiwanskej kultúry, ale aj z kompozícií slovenskej klaviristky. Koncert bude mať komorný charakter, v ktorom sa bude prelínať melodika dvoch odlišných kultúr - taiwanskej a slovenskej, originálna interpretácia dvoch hudobníčok, ktoré sú otvorené netradičným, inovatívnym prístupom v jazze.

Wen-Hui Tsai - spev / Jana Bezek - klavír 

Biografie:

Wen-Hui Tsai
Wen Hui Tsai je talentovaná taiwanská jazzová speváčka. Nemala možnosť študovať hudbu, ako všetky deti. Aby mala možnosť hrať na klavír, začala chodiť do kostola spievať a tam cvičila ako samouk. V 18 rokoch začala navštevovať skutočnú hudobnú triedu a zahrala Beethovenovú Sonátu, ktorá sa naučila sama do svojho učiteľa na prvej hodine.
Po roku a súkromných lekciách hudby, bola prijatá na štúdium klasickej hudby na Národnej Taiwanskej Univerzite Umení. Študovala tam operný spev a klavír ako druhý nástroj.
Wen Hui videla prvý jazzový koncert, keď mala 21 rokov a rozhodla sa venovať sa kariére profesionálnej jazzovej speváčky. Začala so štúdiom jazzu, koncertovala v rámci jazzovej scény v Taipei, spolupracovala s O.A. Sizukong. V roku 2009 prišla do Belgicka a študovala na Kráľovskej konzervatóriu v Bruseli u uznávaného speváka a pedagóga Davida Linxa. Absolvovala v roku 2015, prijali ju na postgraduálne štúdium pod vedením holandského klaviristu a skladateľa Diederika Wisselsa v roku 2016.
V priebehu týchto rokov si Wen-Hui Tsai vyvinula v Belgicku jedinečný štýl a spievala v rôznych projektoch na Taiwane, v Japonsku, Belgicku, Holandsku, Nemecku, Švajčiarsku a Poľsku. Viedla Yuan Quintet s belgickým kontrabasistom Martijnom Vanbuelom, ktorý sa dostal do veľkej pozornosti na belgickej jazzovej scéne.
V augusta 2016 sa Wen Hui zúčastnila medzinárodnej jazzovej vokálnej súťaže Voicingers. Bola vybraná do semifinále a následne do finále. Po skončení súťaže bola pozvaná na vykonanie koncertov na Slovensku.

Jana Bezek
Jana Bezek, slovenská klavirista a skladateľka, pôvodom zo Stropkova.
Hudbe sa naplno začala venovať od stretnutia s poľskou jazzovou scénou. V začiatkoch hrala s unikátnym poľským jazzovým spevákom Grzegorzom Karnasom a violončelistom Adamom Olesom. Tato spolupráca ju inšpirovala k štúdiu na Akadémii múzických umení v Krakove, kde študovala jazz u skladateľa a klaviristu Joachima Mencela a interpretácia klasickej hudby u prof.Elzbiety Hoffman.
Okrem práce s rôznymi jazzovými hudobníkmi, Anna Gadt (PL), Alan Wykpisz (PL),Igor Hnydyn (UA), Wen-Hui Tsai (Taiwan) sa Jana Bezek zaoberá sólovým hraním improvizovanej hudby, komponuje tiež pre deti, vydala album Cracow so svojím poľsko- slovenským triom a v súčasnosti pripravuje nové cd Modlitbičky s účasťou Bratislavského detského zboru a komorného orchester.
Už niekoľko rokov sa intenzívne zaoberá aj štúdiom klasickej hudby, vedie pedagogickú činnosť v Bratislave a pravidelne organizuje workshopy Muzikula - o improvizovanej hudbe pre deti a mládež.

Vstupné/Entry: 8,00 EUR
Zľavnené vstupné/Discounted entry: študenti a dôchodcovia 5,00 EUR

Na mape

; Top