Epoché - Nová slovenská hudba

Epoché - Nová slovenská hudba

Dátum :
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Dátum/Date: 03. - 15. november 2016
Miesto konania/Place of event: Bratislava - Malé koncertné štúdio, Veľké koncertné štúdio a Komorné koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, Koncertná sieň a Malá sála Slovenskej filharmónie, Katedrála sv. Martina


Najväčšia prehliadka slovenskej hudby Epoché sa vracia po desiatich rokoch do Bratislavy


Pri príležitosti Roka slovenskej hudby sa po desiatich rokoch vracia rozsiahla festivalová prehliadka s názvom Epoché, ktorej organizátorom je Hudobné centrum.

Zámerom festivalu Epoché je predstaviť slovenské hudobné umenie v čo najširšom historickom aj interpretačnom rozmere a uviesť diela skomponované na našom území od čias renesancie po 20. storočie. Podobne ako pri 1. ročníku Epoché v roku 2006, sa jeho súčasťou stane 28. ročník festivalu Nová slovenská hudba, ktorý sa dramaturgicky sústreďuje predovšetkým na prezentáciu slovenskej súčasnej hudobnej tvorby. Hlavným organizátorom Novej slovenskej hudby je Spolok slovenských skladateľov.

Počas trinástich novembrových dní organizátori pripravili až 30 podujatí, na ktorých bude zastúpená tvorba viac než 100 slovenských skladateľov v podobe vyše 250 diel v podaní vyše 100 účinkujúcich. Na festivale sa predstavia telesá ako Slovenská filharmónia, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, umelecké súbory Opery a Baletu SND i Štátnej opery Banská Bystrica, Solamente naturali, Quasars Ensemble, Mucha Quartet, Moyzesovo kvarteto, Cellomania, Musica aeterna, Ensemble Spectrum a ď., a tiež mnoho popredných slovenských sólistov.

V ponuke máme výhodnú permanentku platiacu na všetky koncerty festivalu Epoché – Nová slovenská hudba, vrátane koncertov v Slovenskom národnom divadle, či Slovenskej filharmónii (permanentka neplatí na koncert 9.11.2016 Lotz Trio v Slovenskej národnej galérii). V cene permanentky je aj festivalový bulletine.

Viac informácii nájdete na www.epoche.sk

PROGRAM

Zľavnené vstupenky pre študentov a dôchodcov je možné zakúpiť len na predajných miestach siete Ticketportal.

Na mape

Top