FRANTIŠEK BÁLEŠ ANSÁBEL – BÁSNE MÚZICKÉ

FRANTIŠEK BÁLEŠ ANSÁBEL – BÁSNE MÚZICKÉ

Dátum :
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

TICHO a spol.
FRANTIŠEK BÁLEŠ ANSÁBEL – BÁSNE MÚZICKÉ

Projekt s názvom Básne Muzické je ďalším hudobným počinom klavíristu a aranžéra Františka Báleša. Narozdiel od projektu Jazz pops Up, kde sa zo strany F. Báleša jednalo ´´iba´´ o aranžmány známych skladieb, tentokrát pôjde o autorské skladby, ktoré vznikli pri príležitosti stého výročia vzniku Československej republiky.
Autor v nich zhudobnil básne významných slovenských a českých básnikov (Ján Kostra, Ján Smrek, Jaroslav Seifert, František Hrubín, Jan Skácel, a iných), pričom žánrovo sa opiera o prvky jazzovej hudby. Československá poézia v čase spoločného štátu patrila medzi svetovo uznávanú literatúru o čom svedčia aj rôzne medzinárodné ocenenia jej autorov (Nobelovu cena za literatúru získal Jaroslav Seifert). Krása a hĺbka týchto básní láka už desaťročia mnohých
hudobníkov k ich zhudobneniu. V priestore jazzovej hudby je však toto spojenie zriedkavé.
Okrem spomínaných básní zaznejú aj piesne s textami Františka Báleša, ktoré tiež pôvodne vznikli ako básne (Možno chvíľa stačí, Keď dážď padá smerom k Slnku, Zvedavý duch, a iné).
Skladby odznejú v komornej interpretácii v zložení klavír, klarinet, kontrabas,
mužský a ženský spev.

Vstupné: 6 € / 3 € (študenti, seniori, ZŤP)

Na mape

Zmeny a upozornenia

ZMENENÉ - FRANTIŠEK BÁLEŠ ANSÁBEL – BÁSNE MÚZICKÉ - 16.3.2018 o 19:00 hod.

Predstavenie FRANTIŠEK BÁLEŠ ANSÁBEL – BÁSNE MÚZICKÉ, ktoré sa malo konať dňa 16.3.2018 o 19:00 hod. v Ticho a spol., Školská 14, Bratislava, je ZMENENÉ! Predstavenie sa uskutoční v novom termíne: 16.3.2018 o 20:00 hod. v pôvodnom mieste konania.

Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti.

Vstupenky sa NEMôŽU vracať, klienti NEMAJÚ nárok na vrátenie peňazí !

Ďalšie informácie na:
TLAČOVÉ SPRÁVY
ZMENY A ZRUŠENIA

Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu. Za pochopenie ďakujeme.


Top