HILARIS CHAMBER ORCHESTRA

HILARIS CHAMBER ORCHESTRA

Dátum :
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Dátum a miesto konania/Date and place of event: 4.6.2017 o 19:00, Moyzesova sieň - Bratislava 

Cena/Price: 8 Eur
na mieste - 10 Eur

Popis/Description:  

Večer slovensko - talianskej harmónie s Hilaris Chamber Orchestra sa uskutoční 4.júna 2017 o 19:00 v Moyzesovej sieni v Bratislave a zaznejú na ňom príťažlivé diela od G. Pucciniho, S. Mercadante, V. Šarišského a P. I. Čajkovského. Zámerom projektu je prezentovať aj svetovú premiéru popredného mladého slovenského skladateľa Vladislava Šarišského ( víťaza medzinárodnej súťaže S. Prokofieva v Petrohrade ) - dielo "NIT - NAT - SNOK" , ktorú venoval interpretom projektu - sólistovi Konstantinovi Ilievskemu (Bulharsko), slovensko - rakúskemu telesu Hilaris Chamber Orchestra , a dirigentovi Kasparovi Zehnderovi (Švajčiarsko). Koncert bude spojený s prezentáciou príťažlivých hudobných diel s talianskou tématikou a talianskými autormi, kde bude účinkovať ako ďaľší sólista Hilaris Chamber Orchestra aj flautista Tomáš Janošík.
Hilaris Chamber Orchestra s lídrom Alanom Vizvárym chce pokračovať aj v roku 2017 vo svojej niekoľročnej tradícii organizovaním koncertov v príťažlivých priestoroch reprezentatívnej Moyzesovej siene na brehoch Dunaja. Predaj lístkov v sieti ticketportal už čoskoro ! Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia . Vstupenky v predpredaji sieti ticketportal v hodnote 8 eur a na mieste v hodnote 10 eur.

PROGRAM: G. PUCCINI - V. ŠARIŠSKÝ - S. MERCADANTE - P. I. ČAJKOVSKIJ
 

Členovia Hilaris Chamber Orchestra sú slovenskí, rakúski a českí umelci, umeleckým vedúcim a zakladateľom je huslista Alan Vizváry.

Cieľom a víziou tohoto telesa je uvádzať to najlepšie z vážnej hudby, tvoriť a interpretovať hudobné diela tak ako to autor chcel a dať ľuďom na koncertoch nevšedný zážitok. Dnešná konzumná doba vytvorila z hudby módny trend ochudobnený o hĺbku posolstva. Orchester HILARIS chce ukázať, že hudba je výnimočný dar, s ktorým treba zaobchádzať s rešpektom a pokorou, aby nestratila svoj pôvodný význam a aby oslovovala poslucháčov hladných po duševnom zážitku. Dostali sme dar , paletu hudobných skladateľov od J.S. Bacha, W.A. Mozarta, L. van Beethovena, G. Mahlera až po D. Šostakoviča a my máme tú možnosť vybrať si akúkoľvek farbu z tejto bohatej hudobnej palety a našou povinnosťou je tento dar odovzdať ľuďom v tej najpravdivejšej podobe.

HCO spolupracoval so sólistami ako violončelisti Jelena Ocic (Chorvátsko), Michael Flaksman (USA), huslista Dejan Bogdanovic (Taliansko), sopranistka Simona Houda – Šaturová (SR), violončelista Florian Eggner (Rakúsko) a inými.

Slovo „hilaris“ je z latinčiny a znamená radosť .


Na slovenskom festivale Viva musica sprevádzal súbor opernú divu Simonu Houda Šaturovú na projekte DECADE. Hilaris Chamber Orchestra účinkoval viackrát na festivaloch komornej hudby v Rakúsku a participoval na hudobnom festivale v nemeckom Weidene, kde uviedol svetovú premiéru skladateľa F. Hummela.

Členovia orchestra pravidelne organizujú v Bratislave svoj obľúbený cyklus "Serenády pre radosť“. Na mozartovskom večeri 6. 11.2017 , organizovanom agentúrou Kapos, bude sprevádzať sólistu Metropolitnej opery v New Yorku a Wiener Staatsoper – basbarytonistu A. Plachetku v cykle Svetové operné hviezdy. Hilaris Chamber Orchestra dostal tento rok pozvanie na prestížny festival Murten Classics vo Švajčiarsku. 

 

REFERENCIE

" Bolo pre mňa privilégiom vystupovať s Hilaris Chamber Orchestra na festivale v rakúskom Gosau a musím povedať, že toto zoskupenie je jedno z najentuziastickejších a najschopnejších orchestrov, ktoré poznám v Európe. Hilaris Chamber Orchestra hrá s pravou láskou k hudbe a s pozoruhodnou virtuozitou. Bolo pre mňa potešením pracovať s týmto ensemblom a dúfam , že jeho výnimočnosť bude všeobecne uznaná a s hrdosťou podporená najmӓ v jeho domovine - Slovensku ".

Michael Flaksman ( USA, pedagóg na Akadémii v Mannheime )
 

„Dirigovať Hilaris Chamber Orchestra bola pre mňa skutočná radosť a potešenie . Hudobníci tohto skvelého orchestra pod ich excelentným vedením a managementom zahŕňajú v sebe kombináciu entuziasmu, disciplíny a úžasnej kapacity vytvoriť najlepšiu atmosféru na zmysluplnú prácu.“

Alexander Rahbari (asistent Herberta von Karajana u Berlínskych filharmonikov)

Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.

Galéria

picture HILARIS CHAMBER ORCHESTRA
picture HILARIS CHAMBER ORCHESTRA
picture HILARIS CHAMBER ORCHESTRA
picture HILARIS CHAMBER ORCHESTRA

Na mape

Top