HOCICO (mex)

HOCICO (mex)

Dátum :
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Dátum/Date: 14.04.2017 o 20.00 h
Miesto konania/Place of event: MMC, Karpatská 2, BRATISLAVA

Popis/Description:

HOCICO

Siesta na priezračných plážach s chrumkavými tortilami? Na to zabudnite. Mexická skupina HOCICO vás namiesto toho zoberie do tmavých zákutí fabrík a industriálnych tovární, kde zo stropu číhajú plesne, reťaze a - smrť. Hocičo je normálnejšie než HOCICO.

Bratranci Erk Aicrag a Rasco Agroyam založili v roku 1990 skupinu HOCICO. Kombinácia industriálnej hudby, darkwave a EBM zaujala. Vlastne definovala nový štýl, tzv. aggrotech. Z tridsaťmiliónového domovského mesta Mexico City sa začali ich nahrávky šíriť do celého sveta a z kapely sa stal kult. Temné piesne neplytvali nihilizmom, agresiou a oslavou smrti. Dôležitou súčasťou sa stal aj imidž hudobníkov a kožené úbory a mŕtvolné líčenie sa stali ich povinnou výbavou. Erik spieva a vymýšľa texty a Rasco programuje hudbu. Medzi rodinnými príslušníkmi prebehla tvorivá chémia, ktorá exploduje na pódiu a prenáša sa medzi divákov. Spoločný vokál sa nesie na pomedzí škrekotu, šepotu a zariekavania s textami v španielčine a angličtine. Dosiaľ nahrali desať albumov, ten posledný vyšiel pred dvoma rokmi, na svojom konte majú aj množstvo EP dosiek, niekoľko mini albumov a mnoho živých nahrávok, ktoré veľmi obľubujú, čo približuje spevák Erk: „Máme pre to slabosť. Sami sme veľkými fanúšikmi záznamov koncertu iných umelcov ako napríklad Ministry alebo Skinny Puppy. Celá podstata našej kapely spočíva v živej prezentácii." Táto alchýmia dokonalo funguje medzi kapelou HOCICO a publikom, k čomu Erk dodáva: „Môžeš sedieť v štúdiu a vyprodukovať skvelé skladby, ale potom ich musíš vziať na koncerty a oživiť, aby si dokázal, že si ozaj dobrá skupina. Hocico si fanúšikovia najlepšie užijú live." Pre fanúšikov sa kapela snaží prísť vždy s niečím novým, takže aj na turné si nosia nový materiál a nové prekvapenia, v minulosti to bola napríklad účasť mayských indiánov či mexických mariachi, takže uvidíme s čím teraz vyrukujú: „Keď si na turné, píšeš každý deň nový príbeh, prináša to so sebou každodennú novú životnú skúsenosť. Naše skladby sú dosť temné, vlastne v nich nie je vôbec žiadne svetlo. Obsahujú temnotu, násilie, agresivitu a podobné veci. To nám vyhovuje, to milujeme. Ale na koncerte sa to môžeme pokúsiť premeniť v niečo trochu zábavnejšie a vytvoriť tak pozitívnu energiu. A túto premenu máme strašne radi", uzatvárajú muzikanti z HOCICO. Isté je, že do Bratislavy prídu s charakteristickým špinavým zvukom, ktorý má znázorňovať ulice hlavného mesta plného násilia, vrážd, korupcie, teroru. Ocitnete sa v inferne, na ktoré sa nebude dať len tak zabudnúť.

Bude to divoké, hlučné a intenzívne. HOCICO majú totiž väčší kaliber než mexická mafia, väčší apetít než žraloky v mexickom zálive a väčšiu ostrosť než mexické jedlo. HOCICO uvidíte už 14. apríla v bratislavskom MMC klube.

Vstupné/Entry: 18 €, 25 €, 30 €
Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.

Na mape

Top