KEĎ  SA  MY  ZÍDEME

KEĎ SA MY ZÍDEME

Dátum :
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Miesto : DK Zrkadlový háj , 31.03. 2017 o 19:00 h.

 

Keď sa my zídeme

 

bratislavská premiéra folklórneho súboru DETVA k 45. výročiu založenia

účinkujú: ľudová hudba Jara Hazlingera a Tomáša Boráka,
spoluúčinkuje ženská spevácka skupina FS Detva so sólistkou Ankou Klimovou
a inštrumentalisti z Detvy a ďalší

Folklórny súbor DETVA píše svoju históriu od 18. januára 1971. Pekné jubileum 45 rokov si pripomenuli jeho členovia v novembri 2016 štyrmi reprízami v Dome kultúry A. Sládkoviča v Detve, pre verejnosť a jedným vystúpením pre bývalých členov a pozvaných hostí.
Pri zrode tohto kolektívu stál Juraj Ďurica – v tom čase riaditeľ kultúrneho stánku v Detve, ktorý oslovil Ing. Vladimíra Polívku, choreografa vtedajšieho FS Strážťan zo Strážskeho. Pán Polívjka, ako sme ho všetci v súbore volali prišiel do Detvy so svojou rodinou a jeho manželka Irča Polívková jeho pravá ruka sa stala súborovou krojárkou. Za jeden rok Polívkovci z detvianskou mládežou vytvorili celovečerný program. Irča Polívková na scénu dostala červené oplecká, ktoré na Podpoľaní už boli skoro zabudnuté (preferovali oranžové, žlté, biele), vybudovala šatník krojov s ktorým sa súbor hrdí dodnes.
Program k 45. výročiu kolektívu mal prostoduchý názov „Keď sa my zídeme", ktorý hovorí o súborovom živote - stretávania sa na vystúpenia, skúšky, v osobnom „rodinnom" zázemí. Samozrejme symbolom bol autobus, ktorý kolektív sprevádza počas roka. Program predstavil staršie, ale aj nové choreografie a tiež aj seniorov tohto kolektívu, ktorí s radosťou predviedli to, čo im niekedy súbor Detva dal.

Na mape

Top