Láska na Kryme

Láska na Kryme

Dátum : 09. mája 2017
Miesto: Divadlo Astorka Korzo´90 (Nám.SNP 33), Bratislava

Vstupenky

Utorok
9
Máj
19:00

Popis podujatia

Miesto konania/Place of event: DIVADLO ASTORKA KORZO '90, Námestie SNP 33, Bratislava


Citát z hry Láska na Kryme (v preklade Jozefa Marušiaka) napovedá, že hra s milostným názvom nebude len o láske, prípadne, že sa na lásku pozrieme Mrozkovým nenapodobiteľným zmyslom pre humor. A tak v množstve vtipných a paradoxných situácii môžeme len hádať, či poručík Sejkin miluje skutočne herečku Lily a nie učiteľku Tatianu, ktorá je ním posadnutá. A prečo Lily miluje básnika Zachedrinského, ale vydá sa za podnikateľa Wolfa... A to sme len  I. dejstve! V II. dejstve, v stalinovskom ZSSR, sa situácia ešte viac zamotá, aby vyústila v chaose dnešnej doby (III. dejstvo).


Ľúbostné príbehy v troch časových rovinách (1910, 1928, súčasnosť) nám predstavia rovnaké postavy, ktoré akoby nestarnú a prežijú takmer celé 20. storočie – a samozrejme ich životy ovplyvnia dôležité historické udalosti.
I v našej krajine sme zažili monarchiu, socializmus a žijeme v súčasnom – izme, preto je divadelná hra, z pera pôvodom poľského dramatika, ktorý ju vytvoril v Mexiku a odohráva sa na Kryme, akoby napísaná na mieru našim témam, našim problémom, našim životným pocitom.

Autor: Slawomir Mrożek
Réžia Marián Amsler
Účinkujú: Zuzana Porubjaková, Peter Šimun, Matej Landl, Marta Sládečková / Anna Šišková, Marián Miezga, Zuzana Konečná, Zuzana Kronerová, Marián Labuda ml., Lukáš Latinák / Richard Autner, a. h.

Vstupenky si môžete zakúpiť aj v pokladni divadla Astorka.

Galéria

picture Láska na Kryme
picture Láska na Kryme
picture Láska na Kryme
picture Láska na Kryme
picture Láska na Kryme

Na mape

; Top