MALÝ DOBROFEST 2018

MALÝ DOBROFEST 2018

Dátum : 23. marca 2018
Miesto: Kultúrne centrum Malý Berlín, Trnava

Vstupenky

Piatok
23
Mar 2018
19:00
MALÝ DOBROFEST 2018

Popis podujatia

Dátum/Date: 23.03.2018 o 19.00 h
Miesto konania/Place of event: Kultúrne centrum Malý Berlín, Štefánikova 4, Trnava

Účinkujúci: 
WILLIE JONES BAND FEAT. MILAN BENKOVIČ (USA/SK), HENRICH NOVÁK A PETER LUHA (SK), ĽUBOŠ BEŇA A BONZO RADVÁNYI (SK)


Malý Dobrofest – Koncert pre Johna Dopyeru

Rok 2018 by sa dal nazvať aj rokom Jána / Johna Dopyeru, slovenského vynálezcu, ktorý v 20. rokoch minulého storočia skonštruoval v USA prvú rezofonickú gitaru na svete a následne aj jej slávny drevený model so slovenským názvom – dobro. V tomto roku - 3. januára - uplynulo už 30 rokov od jeho smrti a 6. júla si zasa pripomenieme 125. výročie jeho narodenia. Pamiatku rodáka zo Stráží na Záhorí, ktorý vyrastal v Dolnej Krupej pri Trnave a roku 2003 mu Mesto Trnava udelilo čestné občianstvo in memoriam, si pripomenieme na špeciálnom spomienkovom podujatí s názvom Malý Dobrofest s podtitulom Koncert pre Johna Dopyeru. Uskutoční sa v piatok 23. marca v sále novootvoreného kultúrneho centra Malý Berlín v Trnave, kde v ten večer znova zaznie jedinečný zvuk rezofonických gitár. Bude to spomienka nielen na Johna Dopyeru, ale aj na jedinečný medzinárodný hudobný festival Dobrofest venovaný jeho pamiatke, vďaka ktorému sme v rokoch 1992 - 2008 privítali v našom meste tých najslávnejších dobristov z celého sveta a ktorý zároveň dostal meno Trnavy do povedomia hudobníkov aj za hranicami Slovenska.

Malý Dobrofest samozrejme nebude len o spomienkach, ale hlavnú úlohu po celý večer bude hrať hudba, vďaka ktorej sa Malý Berlín v ten večer premení Malý Nashville. Koncertný hold vynálezcovi rezofonickej gitary príde vzdať jeden z najlepších slovenských hráčov na dobro Henrich Novák, ktorý vystúpi spolu s gitaristom Petrom Luhom. Ďalej to budú dvaja najznámejší propagátori rezofonických gitár zo slovenskej bluesovej scény Ľuboš Beňa a Bonzo Radványi, ktorí predstavia skladby zo svojho najnovšieho CD. Závan medzinárodnej atmosféry, aká panovala v Trnave za starých čias Dobrofestu, prinesie charizmatický americký country spevák Willie Jones so svojím Bandom, v ktorom hrajú slovenskí muzikanti a špeciálnym hosťom - vynikajúcim dobristom Milanom Benkovičom.

Hlavným organizátorom podujatia je Trnavská hudobná spoločnosť, ktorá s podporou mesta Trnava pozýva na Malý Dobrofest v trnavskom Malom Berlíne všetkých priaznivcov dobrej dobro hudby. Piatok 23. marca, začiatok o 19. hodine, vstupné 7 EUR.

Program:
19.00 – 19.40 Ľuboš Beňa & Bonzo Radványi
20.00 – 20.40 Henrich Novák a Peter Luha
21.00 – 21.40 Willie Jones Band (USA/SK) feat. Milan Benkovič

Dĺžka podujatia: 4 hod.

Vstupné/Entry: 7,00 EUR
Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.

Galéria

picture MALÝ DOBROFEST 2018

Na mape

Top