MOJA PRAŽSKÁ JAR

MOJA PRAŽSKÁ JAR

Dátum : 07. septembra 2018
Miesto: Mestské Divadlo P. O. Hviezdoslava, Bratislava

Vstupenky

Piatok
7
Sep 2018
10:00
MOJA PRAŽSKÁ JAR
Piatok
7
Sep 2018
19:00
MOJA PRAŽSKÁ JAR

Popis podujatia

Pri príležitosti 50-teho výročia Pražskej jari pripravila produkčná spoločnosť LECA production v spolupráci s Hlavným mestom Bratislava uvedenie divadelného predstavenia "MOJA PRAŽSKÁ JAR" s hlavnou predstaviteľkou Jitkou Frantovou Pelikán.

Jitka Frantova je česká herečka žijúca v Taliansku, vdova po Jiřím Pelikánovi, ktorý bol v rokoch 1963-1968 generálnym riaditeľom Československej televízie a jedným z hlavných predstaviteľov Pražskej jari.

Jitka Frantova napísala scenár k tejto hre, ktorou chcela priblížiť talianskemu publiku pohnutú československú históriu od roku 1948, kedy nastúpili komunisti, cez politické procesy, udalosti v 1968, ruskú inváziu a ďalších 20 rokov normalizácie až po revolúciu, a to všetko cez ľudské osudy videné jej očami. Predstavenie v Taliansku vzniklo v Teatro di Roma pod Vysokým patronátom Prezidenta Talianska Giorgia Napolitana, ktorý vyznamenal J. Frantovu vysokým talianskym rádom Commendatore. Predstavenie prešlo významnými európskymi scénami a získalo mnoho významných ocenení ako v Taliansku tak i v Českej republike.

Galéria

picture MOJA PRAŽSKÁ JAR

Na mape

Top