Michal Pavlíček a Trio

Michal Pavlíček a Trio

Dátum : 05. októbra 2017
Miesto: Dom kultúry Devín, Bratislava

Vstupenky

Štvrtok
5
Okt
19:00
Michal Pavlíček a Trio

Popis podujatia

Dátum: 5.10.2017 o 19.00 h
Miesto konania: Dom kultúry Devín, Rytierske nám., Bratislava - Devín

Desiatky rokov poznajú priaznivci najkvalitnejšej domácej rockovej hudby Michala Pavlíčka, ako vrcholného gitarového virtuóza a radia ho vedľa ikonických kolegov Radima Hladíka, Ľuboša Andršta alebo Miloša Doda Doležala. Rovnocennou zložkou jeho hudobnej osobnosti je aj jeho autorský potenciál. A je fakt, že sa od komponovania rockových skladieb a piesní postupne dostal až k spolupráci s veľkými celkami a symfonickými orchestrami. Vrcholná a originálna Pavlíčkova podvojnosť je v domácom, ale aj v medzinárodnom merítku celkom unikátna.

Upozornil na seba už počas 70. rokov ako člen amatérskej, ale veľmi zdatnej skupiny Expanze. Skoro potom prešiel do profesionálneho tábora ku kapele Bohemia. A z následného stretnutia s Michalom Kocábom vznikol pred záverom dekády Pražský výběr. Súčasne tvoril pilier skvelého tria Horký dech Jany Koubkovej. Nazbierané hráčske a autorské skúsenosti rozvinul v Stromboli s Bárou Basikovou, pre niekoho snáď najoriginálnejšej kapely českej rockovej histórie. Nasledovali projekty BSP (pre sólistu kapely Kamila Střihavku napísal hit Země vzdálená, zďaleka presahujúci čas svojho vzniku), brilantný inštrumentálny ansámbel Big Heads, v posledných rokoch Trio (teraz ako Čombeband), alebo hviezdna zostava Supergroup. Zásadný podiel mal na ocenených albumoch Zuzany Michnovej (Rány) a Moniky Načevy (Možnosti tu jsou, Mami), spolupracoval s významnými hudobníkmi aj iných žánrových oblastí (Richard Müller, Jiří Stivín, Miroslav Vitouš).

Napísal hudbu ku 23 divadelným predstaveniam, niekoľkým baletom, feériám Laterny magiky, k televíznym inscenáciám a seriálom (celkom 40 titulov, ako aj zahraničných, napr. séria BBC Červený Bedrník, Merlin IV, a k niekoľkým celovečerným filmom napr. Odcházení Václava Havla). Na poli muzikálov sa presadil predovšetkým úspešným Excalibrom, atď. Jeho meno figuruje na viac ako 70-ich CD a DVD. Bol ústrednou postavou viac ako desať rokov vysielaného hudobného programu ČT Na Kloboučku. Je držiteľom zlatých a platinových platní, a tiež dvoch cien Anděl. Predovšetkým je ale maximálne tvorivou osobnosťou, neustále hľadajúc nové cesty výrazu.

Vstupné: 15,00 EUR - voľné sedenie
Zľavy: bez nároku na zľavy.

Na mape

Top