PAVOL HAMMEL A PRÚDY

PAVOL HAMMEL A PRÚDY

Dátum : 22. septembra 2017
Miesto: Dom odborov Žilina

Vstupenky

Piatok
22
Sep
19:00
PAVOL HAMMEL A PRÚDY

Popis podujatia

Do Žiliny sa pre veľký úspech vracajú staré Prúdy s oživeným programom Zvoňte, zvonky v hviezdnej zostave - Pavol Hammel, Fero Griglák, Fedor Frešo, Peter Preložník a Igor “Teo” Skovay. Koncert bude veľkou poctou najväčšej legende slovenského bigbítu, Mariánovi Vargovi, ktorý nás toto leto opustil.

Marián Varga hral v Prúdoch na Hammond, bol kapelníkom aj autorom väčšiny piesní. Kapela debutovala albumom Zvoňte, zvonky, ktorý bol zároveň ich posledný štúdiový album z roku 1969. Pre jeho rozmanitosť ho často nazývajú „slovenský Seržant Pepper“. Jedna z najzásadnejších nahrávok slovenskej pop music obsahuje aj prvú nahrávku Prúdov (ešte bez Mariána Vargu), Hammelovu a Filanovu Baladu o smutnom Jánovi či prvý veľký hit slovenského beatu – Vargovu a Masarykovu Čiernu ružu, ocenenú na Prvom československom beatovom festivale v Prahe. Medzi vrcholné lyrické skladby patrí vari najlepšia pieseň Hammela a Peteraja Jesenné litánie. Zvoňte, zvonky obsahujú aj najkrajšiu modlitbu za lásku, Vargovu a Skukálekovu pieseň S rukami vo vreckách. Tú by im určite závidel aj Paul McCartney, ako pre Sme povedal ich kolega a kamarát Vladimír Godár. Ďalšia skladba Poď so mnou je akýmsi slovenským príspevkom k hnutiu detí kvetov hippies. Album Zvoňte, zvonky bol krátko po vydaní zakázaný a skončil na dvadsať rokov v trezore. Marián Varga potom založil skupinu Collegium Musicum. K hudobnej spolupráci s Pavlom Hammelom sa však neustále vracal, lebo ako tvrdil, práve Hammel bol najlepším interpretom jeho skladieb a songov. Ich druhý spoločný album Zelená pošta bol v podstate pokračovaním Prúdov a obsahoval hudobné skvosty ako Smutná ranná električka. Marián Varga o ňom hovoril ako svojej óde na radosť.

Žilinský koncert bude veľkou poctou výnimočnému hudobníkovi Mariánovi Vargovi, ktorého jedinečný hráčsky rukopis sa nedá zameniť s niekým iným. Na koncerte zaznejú piesne z albumu Zvoňte, zvonky ako aj ďalšie piesne Mariána Vargu, ktoré vznikli zo spolupráce s Pavlom Hammelom.

Zľavy/Discounts: ZŤP 1 Euro (bude sa dať kúpiť iba v pokladni DO)

Viac informácií!

Na mape

Top