Reparát z povinného čítania

Reparát z povinného čítania

Dátum :
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Miesto konania/Place of event: Loď - Divadlo v podpalubí, Bratislava
Cena/Price: 8,50 €

Popis/Description:

Adrenalínová komédia, v ktorej vám skupina hercov len za 70 minút sprostredkuje celý obsah povinného čítania.
Kabaretná komédia Jakuba Nvotu a jeho Túlavého divadla.
Túlavé divadlo dokázalo už svojimi inscenáciami prenosu veľkých Shakespearových tragédií do žánru pouličnej komédie, že mu svedčí pracovať s klasickou predlohou a obohatiť ju svojou poetikou a humorom.

 Trojica hercov príjme výzvu len za necelých 80 minút zahrať celý kompletný obsah povinného čítania slovenských autorov. Samozrejme, že týmto dôjde k nutnosti improvizovať a mnohé témy a diela previesť do iného žánru. A tak sa sa začnú snažiť. Spievajú, hovoria, hrajú, tancujú, rapujú a v žánrových skratkách prinášajú to podstatné z diel. S humorom a nadhľadom, ktorý diela a priori nezosmiešňuje, ale naopak snaží sa o nový pohľad na ne, akoby nezaťažený nutnosťou, ale naopak s radosťou a pochopením, že aj klasické dielo bolo niekedy vo svojej dobe populárne – popové, že bolo nové a že jeho autor nebol vždy len mŕtve meno v učebnici, ale človek živý a po živote a aj zábave túžiaci tvor. Humor prekonáva povinnosť a urobí z nej čosi oveľa príjemnejšie.
Naším cieľom nie je suplovať čítanie, ale ukázať, že každá téma sa dá vnímať z rôznych uhlov pohľadu. A humor je rozhodne jedným z nich.

Scenár a réžia: Jakub Nvota
Hrajú: Adela Mojžišová, Štefan Martinovič, Jakub Ružička

Ticketportal nezodpovedá za zmenu účinkujúcich. Zmena programu vyhradená.

Galéria

picture Reparát z povinného čítania
picture Reparát z povinného čítania

Na mape

Top