Richard III. + hosť: Serbian National Theatre

Richard III. + hosť: Serbian National Theatre

Dátum:
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Richard III. + hosť: Serbian National Theatre

Pre obrovský záujem pridávame posledné predstavenie Richard III. v Bratislave pred odchodom SDT na svetové turné!

Zaujímavým bonusom pre divákov bude, že v druhej časti programu vystúpia sólisti Srbského národného divadla (Serbian National Theatre) s predstavením The Day We Met Each Other, ktoré vzbudilo obrovksý záujem v krajinách južnej Európe.

Richard III.
Strhujúci príbeh z pera Williama Shakespeara v réžii a choreografii Jána Ďurovčíka.

Po megaúspechu v Ballet Opera Graz prináša Ján Ďurovčík slovenské naštudovanie nadčasového príbehu. Moderné multimediálne dielo získalo veľkú priazeň verejnosti i ocenenia kritikov:

"… dychvyrážajúca hudba a tanec…" Dance Austria, Rakúsko

"… mimoriadne pôsobivé, escalujúce k absolútnej dokonalosti…" Kleine Zeitung, Rakúsko

Uznávaný slovenský režisér a choreograf v spolupráci so špičkovými sólistami Slovenského divadla tanca uvedú nezabudnuteľné tanečné predstavenie európskeho formátu plné strhujúcich emócií.

The Day We Met Each Other

The Day We Met Each Other je „skutočná divadelná fantázia“ o stretnutí samého seba. Toto stretnutie je súčasne veľmi konkrétne, lebo je štylizáciou a interpretáciou konkrétnych stretnutí ľudí, ktorí tvoria tento projekt, ale aj archetypálne, lebo kreácia vznikla z abstrahovania stretnutia ako pojmu a kategórie.

Teda aj konkrétny človek, aj ľudia. To nie je paradox – paradox je to, že človek je širší pojmem ako človečenstvo. A takýmto prístupom sa tomuto paradoxu vyhlo.

The Day We Met Each Other sa okrem základného stretnutia so sebou samým zaoberá aj inými stretnutiami – s inými ľuďmi, s každým javom (konkrétnym alebo „abstraktným“), s každou „entitou“ a každou skúsenosťou, pre ktorú existuje slovo v slovníku. Aj samotné scénické stvárnenie The Day We Met Each Other je nejakou formou meta-stretnutia medzi (najmenej) dvoma umeniami – The Day We Met Each Other je synkretická forma vyjadrovania, v ktorej sa stretajú (a špecifickým spôsobom splývajú v jedno) herecké prvky a tanec.

Na mape

Top